Paroubek šel na nákup a pak vymyslel lék na drahotu

05.09.2012 14:53

Jiří Paroubek, předseda Národních socialistů - Levice pro 21 století, vystoupil v debatě o valorizaci penzí se svým zážitkem s českými a německými supermarkety. Pak vysvětlil, kdo může za drahotu a jak by vyřešil problém rozpočtové stability.

Paroubek šel na nákup a pak vymyslel lék na drahotu
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek

„Mí spolupracovníci udělali nákup v české a německé samoobsluze. Nakoupili asi devatenáct základních položek v supermarketu v Ústí nad Labem a v Drážďanech,“ popsal průběh šetření. Tam podle něj byla cena nákupu o třetinu levnější, a přitom důchody jsou v Německu zhruba dvou a půl násobné.

„Kdybych nešel do hloubky, řekl bych, že to bylo způsobeno vyšší DPH,“ pokračoval ve výkladu. Ale to podle něj nevysvětluje, proč ta cena je vyšší až o třetinu. Když se předseda Národních socialistů zamyslel hlouběji, došlo mu, v čem je zakopán pes.

Jsou tu podle něj vysoké náklady u bankovních poplatků, energií, vodného a stočného. „Je to ve vysokých cenách a kartelech, které tu obchodníci uzavírají,“ udeřil expremiér. Zde si podle něj monopolisté nasazují vysoké ceny. „Prostě je tu drahota,“ shrnul Paroubek.

Právě ti, kteří tyto kartely uzavírají, by podle něj měli nést důsledky ekonomických problémů. Právě jim by vláda měla zvýšit daně, pokud potřebuje další peníze do rozpočtu. „Ne dál poškozovat desetitisíce chudých lidí, kteří se nemohou bránit,“ uzavřel předseda NS- LEV 21.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zoo Plzeň: Poprvé v historii jsme odchovali malé křovináře

10:33 Zoo Plzeň: Poprvé v historii jsme odchovali malé křovináře

Celkem devět mláďat silně ohroženého druhu jedovatých hadů křovinářů němých (zvaných bushmaster), ne…