Paroubek: Kubice splnil úkol a odstranil Lessyho. Nyní je řada na něm

29.08.2012 21:20 | Zprávy
autor: NS - LEV 21

K odvolání policejního prezidenta Petra Lessyho.

Paroubek: Kubice splnil úkol a odstranil Lessyho. Nyní je řada na něm
Foto: NS-LEV21
Popisek: Jiří Paroubek

Je poněkud paradoxní, když autor jedné z nejostudnějších a zpolitizovaných pomlouvačných zpráv novodobé historie české policie, dnešní ministr vnitra Jan Kubice, zbavuje funkce policejního prezidenta Petra Lessyho kvůli podezření z pomluvy a zneužití pravomoci. Ačkoliv výběr Petra Lessyho do této pozice, který byl do značné míry v režii jednoho supergurua české politiky, postupně překryly jiné kauzy a pseudokauzy, obavy z účelového zneužití policie k politickému boji jsou zde právě díky Janu Kubicemu dodnes.

Jan Kubice by proto udělal nejlépe, kdyby po splnění svého hlavního úkolu, tedy zbavení se Petra Lessyho, dosavadního policejního prezidenta následoval a zcela se stáhnul z veřejného života. To by asi byla první dobrá věc, která by se mu kdy podařila.

Připomínám, že Kubiceho před jeho kariérním koncem u policie ochránil až někdejší ministr vnitra Ivan Langer, jemuž Kubiceho zpráva, stejně jako celé ODS, pomohla dostat se v roce 2006 k moci. Účelová a lživá skandalizace mé osoby, jako premiéra země (!), pouze několik dní před volbami nakonec vyšuměla do prázdna. A to i přesto, že policisté Inspekce ministerstva vnitra již v říjnu 2006 navrhli státnímu zástupci zahájení trestního stíhání Jana Kubiceho, Hynka Vlase a Jaroslava Hrušky pro podezření ze spáchání trestného činu zneužívání pravomoci veřejného činitele, neoprávněné nakládání s osobními údaji a pomluvy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zálom (Svobodní): Co když soudruh prezident v Ankaře něco provede?

6:02 Zálom (Svobodní): Co když soudruh prezident v Ankaře něco provede?

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k předběžnému opatření Ústavního soudu.