VÍME PRVNÍ Bublanův výbor si John rozpůlí s Vidímem

7. 12. 2011 15:23

Nový post pro exministra vnitra a šéfa VV Radka Johna je již domluven. Jak ParlamentníListy.cz včera informovaly, dojde k rozdělení sněmovního výboru pro obranu a bezpečnost a nově vzniklý výbor pověřen kontrolou vnitra bude řídit právě John. Druhému výboru s gescí obrany bude šéfovat poslanec ODS Jan Vidím.

VÍME PRVNÍ Bublanův výbor si John rozpůlí s Vidímem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Den otevřených dveří ve sněmovně

Podle informací, které ParlamentnímListům.cz sdělil a nyní znovu potvrdil důvěryhodný zdroj, stane v čele výboru pro obranu, pod nějž by spadal resort armády, současný místopředseda výboru pro obranu a bezpečnost a poslanec ODS Jan Vidím, přičemž dalšími členy za ODS by byli poslanci Jan Kubata, Jana Černochová a Zdeněk Boháč. Výbor kontrolující resort vnitra by dostal Radek John a členy z ODS se mají stát poslanci Jaroslav Krupka, Zdeněk Boháč, Jana Černochová a Ivana Řápková.

Pro šéfa VV Radka Johna se vhodná funkce hledala delší dobu. Poté, co skončil jako ministr vnitra, mu měl být vytvořen úřad pro boj s korupcí. Tento plán však nakonec ztroskotal kvůli neshodám s premiérem. Další Johnovo uplatnění určitý čas blokovala TOP 09, které se nelíbilo, že se předákovi Věcí veřejných hledá post za každou cenu.

V rámci nového rozdělení výboru však bude škodná ČSSD, jejíž poslanec a někdejší ministr vnitra František Bublan působil právě jako předseda Výboru pro obranu a bezpečnost. Mluví se o tom, že jako náhrada pro ČSSD bude zřízena komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů. Jejím šéfem by se mohl stát právě Bublan.

Psali jsme:

John konečně dostane funkci. Bezpečnostní výbor

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka, Lukáš Petřík

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Postupy ÚOHS se řídí zákonem

0:02 Postupy ÚOHS se řídí zákonem

ÚOHS respektuje soudní rozsudky a zabývá se případy, které jsou mu soudy vráceny k novému projednání…