Inflace, vysoké ceny energií, nájmů i potravin, neutuchající zdražování drogerie i služeb – to vše dopadá měrou vrchovatou na matky samoživitelky. Skupina, o které se hodně mluví, ale, jak si můžete přečíst dále, pořád se pro ni málo dělá.
Vydali jsme se mezi tyto ženy a zeptali se, co je nejvíc trápí, jak s těžkou situací bojují a jak jim tom (ne)pomáhají státní i neziskové organizace…
„Na den musím vyjít s třiceti korunami,“ líčí svou nelehkou situaci Monika, matka tříletých dvojčat. Na děti je sama necelý rok, partner rodinu opustil kvůli nové známosti. Na děti přispívá nepravidelně, v řádu několika stovek. „V lednu má začít soud,“ povzdechne si matka dvou synů, „bojím se ale, kolik mě to bude stát. A mám taky strach, aby soud nepřihlédl k mé špatné finanční a bytové situaci. Nechci o kluky přijít, jsou všechno, co mám!“ Černý scénář Moniku děsí i proto, že se dostala do skluzu s platbou nájemného. „Platím 15 tisíc za 2+kk v krajském městě. Už jsem to sama neutáhla, na poslední nájem jsem si musela půjčit od kamarádky. Byla jsem si vyřídit příspěvek na bydlení, ale vychází mi, že mohu dostat necelou tisícovku. To je směšné, to mi za to papírování a běhání kolem toho ani nestojí…“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: .