Potenciální korupčníci z TOP 09 jsou zpět. Jako stíny poslanců

10.07.2010 17:03

„Milion za změnu zákona,“ tak se jmenovala akce, při které redaktor MD Dnes nabízel politikům peníze za pomoc při zmírnění loterijního zákona. V TOP 09 nabídce podlehli poslanec a sekretář, kteří okamžitě po odhalení zmizeli z politiky, nyní se ale vrací.

Potenciální korupčníci z TOP 09 jsou zpět. Jako stíny poslanců

Místopředseda partaje Miroslav Kalousek se v době vypuknutí skandálu chlubil, že přešlap poslance Ladislava Šustra a sekretáře partaje Luďka Kudláčka vyřešil mezi půlnocí a čtvrtou hodinou ranní. Oba jmenovaní tehdy složili funkce a odešli. Nyní ale budou opět pracovat pro TOP 09.

Rodinná záležitost

Šustr se stal neformálním poradcem nové poslankyně Jaroslavy Schejbalové, kterou zasvěcuje do fungování Poslanecké sněmovny. Politička také zaměstnává i Šustrova syna Ladislava. „Oběma důvěřuji," říká.

Exsekretář Luděk Kudláček zase asistuje poslanci Janu Husákovi, který si pochvaluje jeho jazykové a politické schopnosti.

Ostřílený harcovník

„Já bych ho jako asistenta nevzal. Ale nebudiž pochyby o tom, že je to starej zkušenej kozák. Asi ho někdo chce využívat, budiž mu to přáno," řekl pro deník MF Dnes šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. Vzápětí dodal, že oba hříšníci už partaj poškodit nemůžou, jiná situace ale může nastat v případě konkrétního poslance, který se na jejich služby spoléhá.

Během loňské provokace Mladé fronty Dnes se jeden z redaktorů vydával za majitele heren a snažil se za finanční úplatu získat mezi partaje mi podporu ke zmírnění loterijního zákona. V testu propadlo množství politiků, například komunisté Jiří Dolejš a Čeněk Milota či sekretář lidovců Jiří Stodůlka.

Cyril Svoboda vyzývá poslance TOP 09: Vzdejte se mandátu

Foto: cnb.cz 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jac

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sekyra jak prase? Tyhle peníze chce ČT. Z jednání se chodilo „na slovíčko“ ven, tak ostré to bylo

4:38 Sekyra jak prase? Tyhle peníze chce ČT. Z jednání se chodilo „na slovíčko“ ven, tak ostré to bylo

Rada ČT by měla příští středu schvalovat rozpočet veřejnoprávní televize na rok 2020. ParlamentnímLi…