Česká televize nabízí v DVB-T2 širší nabídku regionálního zpravodajství

30.07.2020 17:05

Ve středu 29. července ukončila Česká televize na jižní Moravě vysílání v síti DVB-T a zakončila tak v této oblasti proces přechodu na nový, modernější standard DVB-T2. Ten divákům z Brna a dalších měst Jihomoravského kraje poskytuje nejen programy České televize v HD kvalitě, tedy s lepším obrazem i zvukem, ale i širší nabídku regionálního zpravodajství.

Česká televize nabízí v DVB-T2 širší nabídku regionálního zpravodajství
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Česká televize klade na lokální kontext ve vysílání dlouhodobě velký důraz. Kromě silné sítě regionálních zpravodajů disponuje i několika regionálními studii – v Brně, Ostravě, Hradci Králové, Českých Budějovicích, Plzni a v Ústí nad Labem. Ty zajišťují zázemí pro zpravodajské pokrytí všech regionů České republiky a tím i více krajských témat a širší prostor pro lokální události a zajímavosti na obrazovce.

Svým divákům poskytuje Česká televize bezmála dvě hodiny regionálního zpravodajství denně – ať v kontinuálním vysílání zpravodajské ČT24 nebo ve speciální podvečerní zpravodajské relaci vysílané z Prahy, Brna či Ostravy. Pořad Události v regionech si na programech ČT1 a ČT24 tradičně udržuje vysokou sledovanost a téměř dvacetiprocentní podíl na publiku.

A právě přechod na nový vysílací standard DVB-T2 technicky umožňuje rozšířit stávající nabídku krajského zpravodajství České televize a diváci tak nově mohou sledovat kteroukoli ze tří mutací pořadu Události v regionech. V případě, že diváci na Moravě přijímají podvečerní regionální zpravodajství z Prahy a chtějí sledovat zpravodajství z Brna či Ostravy, stačí na jejich televizi nebo set-top boxu naladit kanál, na kterém je vysílání České televize s přívlastkem JM (pro jižní Moravu), nebo SM (pro severní Moravu).

Další informace k přechodu na DVB-T2, na nějž musí v letošním roce přejít všichni tuzemští vysílatelé na základě mezinárodních dohod a usnesení vlády, i k naladění jednotlivých regionálních mutací Událostí v regionech jsou uvedeny na webu ZDE. Pomoc nabízí také Divácké centrum České televize, a to na telefonním čísle 2 6113 6113 nebo na e-mailu info@ceskatelevize.cz.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zprávaTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP zahájil přípravné práce na stavbě trolejbusové tratě na Letiště Václava Havla Praha

18:47 DPP zahájil přípravné práce na stavbě trolejbusové tratě na Letiště Václava Havla Praha

V garáži Řepy Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) začaly v těchto dnech přípravné práce na zahájen…