Nefunkční dopravní prostředky, poškozené elektrické sítě, konec internetu. I to můžou být dopady elektromagnetického pulsu (EMP), vytvořeného ať už zbraňovým systémem či jako důsledek sluneční erupce. Nová výzva NATO Innovation Challenge, kterou organizuje Defense and Security Innovation Hub Česká republika a NATO ACT Innovation Hub se zaměřuje na bezpečností riziko, které tento jev představuje pro naši společnost a armádu.
Touto cestou hledají obě organizace řešení, jak rizikům EMP předcházet, zmírnit jeho důsledky či obnovit infrastrukturu po něm. Zároveň je cílem výzvy propojení Severoatlantické aliance s komunitou poskytovatelů inovačních řešení, která zahrnuje průmysl, akademickou obec a veřejnost napříč všemi členskými zeměmi.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
CzechInvest , NATO , TZ
autor: Tisková zpráva
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

22:42 Česká pošta: Zpráva o udržitelném rozvoji za rok 2024
Zpráva o udržitelném rozvoji České pošty za rok 2024 přináší informace o našem přístupu k životnímu …
- 19:44 SFŽP: O hrdinech zelené energie i spravedlivé transformaci
- 16:47 Ústavní soud: K právním okolnostem aktivního ukončení života
- 13:43 Nadace ČEZ: Osvětlení přechodu zvýší bezpečnost chodců v Lázních Bohdaneč
- 10:46 DPP: Stanice metra Libuš na trase D dostala výtvarnou podobu
- 7:33 Lesy ČR: Vodní nádrž Dachova u Hořic obnovena