Do Čakovického parku se nastěhují majitelé nových bytů, čeká je energeticky úsporné bydlení

14.06.2018 15:41

Žádná řízená vzduchotechnika, žádné technologie náchylné k poruchám a náročné na servis. Jen striktní dodržování technologických postupů a kvality. To je způsob, jakým společnost NG Real Estate dosáhla u nových bytů v projektu Čakovický park označení energetickým štítkem B, tedy „velmi úsporné“.

Do Čakovického parku se nastěhují majitelé nových bytů, čeká je energeticky úsporné bydlení
Foto: NG Real Estate
Popisek: Bytový Dům s označením B – Bazalka v projektu Čakovický park převezmou majitelé bytů letos v létě. Bude jich celkem 27.

„Byla by škoda, kdyby si majitelé bytů nemohli otevřít okno v prostředí s nejlepšími rozptylovými podmínkami v Praze,“ říká Šárka Kloučková z obchodního oddělení společnosti.

Jde především o zesílení tepelných izolací pláště budov, zvýšení izolace v krovu, nebo osazení oken izolačními trojskly. Oproti běžnému standardu „C“ se tak ušetří třetina energie.

První takové byty začal NG Real Estate nabízet v srpnu 2016. Jejich výstavba začala na podzim téhož roku. Prvních 27 bytů v objektu B – Bazalka převezmou majitelé letos v létě.

„Kolaudační souhlas jsme získali začátkem dubna,“ upřesňuje Šárka Kloučková. „Ještě do konce roku zkolaudujeme také dům A - Azalku s 52 byty, samozřejmě rovněž s energetickým štítkem B“ dodává.

V obou objektech jsou k dispozici byty od 1+kk do 4+kk a výměře od 33 do 103 m². Nejmenší byty nejčastěji kupují takzvaní singles, tedy lidé žijící samostatně bez partnera. Ti historicky tvoří celou polovinu klientů NG Real Estate. Největší 5+kk s podlahovou plochou přes 10 metrů a osmdesátimetrovou terasovou jsou naopak vhodné i pro rodiny s více dětmi. Za uplynulých pět let společnost prodala na 700 bytů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: komerční tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vláda schválila nástin hospodářské strategie do roku 2030

9:00 Vláda schválila nástin hospodářské strategie do roku 2030

Symbolickou minutou ticha uctila vláda Andreje Babiše na jednání v pondělí 20. ledna 2020 památku ze…