Mnozí personalisté řeší dilema – přijmout uchazeče se zajímavým vzděláním a dobrými nápady, ale bez dostatečné praxe v oboru? Časové i finanční náklady na zapracování nemusí být zrovna malé a tak často nakonec padne volba na uchazeče možná méně vhodného, ale již s praktickými zkušenostmi. Jak ukazují výsledky projektu „Stáže ve firmách – vzdělávání praxí“, který realizuje Fond dalšího vzdělávání, může být dobrou cestou z této situace sázka na odbornou stáž.
„V rámci našeho projektu přijalo stážisty 3 200 firem a jejich ohlasy jsou velmi dobré. Pochvalují si především to, že si mohli případného budoucího zaměstnance otestovat v praxi – to jako velmi přínosné označila polovina poskytovatelů stáží,“ uvádí hlavní manažerka projektu Kateřina Šímová. Třetina firem také považuje zapojení do projektu za společensky prospěšné – pomohly tak nezaměstnaným, čerstvým absolventům nebo lidem na rodičovské dovolené získat praktické zkušenosti z oboru a zlepšit tak jejich šance na trhu práce (viz Graf).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva