Účinná obrana v případě skryté šikany zaměstnance je mnohem komplikovanější než jiné, zjevnější typy porušování pracovněprávních předpisů, například v oblasti bezpečnosti práce. Cílem projektu je podpořit kompetence nejméně 578 pracovníků z 85 organizací veřejné správy (státní správy a samosprávy) v oblasti jejich ochrany před násilím na pracovišti. Vzdělávací aktivity jsou určeny personalistům, vedoucím i řadovým pracovníkům. Všechny tyto osoby totiž mohou být obětí či svědkem násilí na vlastním pracovišti, popřípadě mají přímo v popisu práce zajistit ochranu svých kolegů.
Kurzy dále na základě specifických metodik proškolí pracovníky resortu práce a sociálních věcí, tj. Státního úřadu inspekce práce, Ministerstva práce a sociálních věcí a pracovníky Kanceláře Veřejného ochránce práv jako ty, kteří jsou zodpovědní za tvorbu a udržení systému ochrany před násilím na pracovišti a dohledem nad ním. Projekt tím reaguje na potřeby, které vyplývají i z aktuální Koncepce Ministerstva práce a sociálních věcí a navrhované novely zákoníku práce a vnáší do nich „punc“ dobrovolného přijetí nabízených řešení. „Podobný projekt nebyl doposud v České republice realizován, přináší mnoho nového a zároveň všem zapojeným poskytne možnost snadno a nenásilně zavést do své organizace to, co by se do budoucna mělo stát povinností pro všechny,“ dodává Richard Ščerba, ředitel Fondu dalšího vzdělávání.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva