MŠMT: Vláda schválila finanční podporu Mistrovství Evropy v judu

21. 3. 2018 19:27

Kabinet dnes rozhodl o finanční podpoře Mistrovství Evropy v judu, o kterou žádal MŠMT Český svaz juda. Ten se bude na základě garance vlády ucházet o kandidaturu na pořádání ME v judu pro rok 2020 nebo 2021.

MŠMT: Vláda schválila finanční podporu Mistrovství Evropy v judu
Foto: msmt.cz
Popisek: MŠMT - logo
reklama

Vláda dnes schválila finanční podporu pro pořádání Mistrovství Evropy v judu v maximální výši 45,5 milionu korun. Finanční podpora MŠMT je rozložena do období 2019 – 2020, přičemž největší část, přes čtyřicet milionů korun, spadá do podpory pro rok 2020. V případě organizace ME v judu až v roce 2021 je podpora o rok posunuta. Zbylé náklady na pořádání ME v judu zajistí Český svaz juda z příjmů od národních federací účastnících se mistrovství, partnerů a z vlastních zdrojů.

„Realizace této významné sportovní události v Praze se určitě pozitivně promítne v návštěvnosti akce zahraničními turisty. Rovněž s ohledem na úspěchy našich reprezentantů v posledních letech předpokládáme velký zájem české sportovní veřejnosti a v neposlední řadě zvýšení popularity juda,“ uvedl ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga.

Z celkové částky půjde 43,5 milionu korun na neinvestiční oblast, další dva miliony budou použity do investic na pořízení soutěžních tatami podle specifikace Evropské unie juda a přepravných vozíků.

Judo se v současné době těší v České republice oblibě především díky zisku zlaté olympijské medaile českým reprezentantem Lukášem Krpálkem na posledních Olympijských hrách v brazilském Rio de Janeiru v roce 2016. Vedení svazu má jasnou představu, kam chce sportovní odvětví posunovat, roste zájem dětí, přibývá klubů a judo dnes nestojí pouze na úspěchu Lukáše Krpálka. ME v judu v 2020 Praze tak bude přehlídkou nejen českých olympijských nadějí před OH v japonském Tokiu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva 9/2020

10:49 Český telekomunikační úřad: Monitorovací zpráva 9/2020

ČTÚ v zářijové monitorovací zprávě informuje o působnosti Úřadu v oblasti poštovních služeb; zaměřuj…