SVS: Zápis ochranné známky

14.02.2015 15:11

Úřad průmyslového vlastnictví vydal Státní veterinární správě osvědčení o zápisu vlastní ochranné známky. Ta slouží zejména k identifikaci výrobku nebo služby, je garancí dobrého jména společnosti a také určitou zárukou ve vztahu k veřejnosti. Označení nesmí být zaměnitelné s již existujícími ochrannými známkami. Nové logo vytvořené v rámci nového grafického manuálu Státní veterinární správy je tímto považováno za jedinečné a nezaměnitelné.

SVS: Zápis ochranné známky
Foto: Státní veterinární správa
Popisek: Státní veterinární správa

Přestože název Státní veterinární správa existuje již řadu let, získání ochranné známky lze považovat za počáteční krok mnohem náročnějšího úkolu – dostat do povědomí veřejnosti informace o její činnosti a nadále plnit poslání veterinární správy v oblastech ochrany spotřebitelů před případnými zdravotně závadnými produkty živočišného původu, monitorování a udržování příznivé nákazové situace zvířat, veterinární ochrany státního území České republiky, ochrany zdraví zvířat a ochrany zvířat před týráním.

O významu loga:

Grafická část vychází ze znaku lékařů a lékařství. Podle legendy se jedná o Aeskulapovu užovku obtáčející se o hůl, nicméně skutečnost je značně prozaičtější, jde totiž vlastně o parazita, dlouhého červa vlasovce medinského (Dracunculus medinensis), který se v některých zemích vyskytuje dodnes a parazituje lidem pod kůží, a o rozštípnutou třísku nebo špejli, pomocí níž léčili lékaři pacienty opatrným a velmi pozvolným navíjením červa na rozštípnuté dřívko. Dávní lékaři si dávali právě symbol parazita natočeného na hůl na svá vývěsní loga, aby tím demonstrovali svoji zručnost. Samotný symbol přečkal věky a v legendou pozměněné podobě se užívá dodnes s tím, že písmeno „V“ symbolizuje lékařství veterinární.1

Rádi bychom v této souvislosti požádali všechna média, fyzické i právnické osoby, aby v případně uvádění Státní veterinární správy jako zdroje informací používaly pouze tuto ochrannou známku a název.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Policista roku 2023

11:44 Policie ČR: Policista roku 2023

V průběhu dnešního večera proběhl na Pražském hradě již 24. ročník prestižní ankety POLICISTA ROKU. …