Spolupráce škol a energetiků se vyplácí oběma stranám

23.01.2015 9:47 | Zprávy

Mladí technici sice na tuzemském trhu práce stále zoufale chybí, podle předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dany Drábové se však pomalu začíná blýskat na lepší časy. Zájem středoškoláků a vysokoškoláků o elektroenergetiku a další technické obory je v posledních letech na vzestupu.

Spolupráce škol a energetiků se vyplácí oběma stranám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dana Drábová, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost

Potvrdily to i dvě středeční přednášky této světově uznávané odbornice a specialistů Jaderné elektrárny Temelín Skupiny ČEZ na jihu Čech. Hlasitý potlesk doprovázel Drábovou při odchodu ze zcela zaplněného sezimovoústeckého kina Spektrum, stejně jako z posluchárny Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické (SPŠSE) Dukelská v Českých Budějovicích. Vystoupení šéfky českého jaderného dozoru a vysokoškolské pedagožky Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT v Praze si vyslechlo zhruba 500 studentů z gymnázií v Táboře, Sezimově Ústí, Střední průmyslové školy strojní a stavební (SPŠSS) v Táboře, SPŠSE Dukelská a gymnázií Jírovcova, Česká a J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích.

„V tom, že technickým a přírodovědným oborům se pomalu znovu vrací zasloužená prestiž, nesporně sehrává mimo jiné dlouhodobě kvalitní spolupráce energetických a strojírenských firem s technickými středními a následně vysokými školami. Již existující praktická spolupráce se zcela konkrétními zaměstnavateli se vyplácí. A to jak školám, firmám, tak i studentům. Ti pak zpravidla nekončí stejně jako řada jejich vrstevníků po ukončení studia v evidenci úřadu práce, ale naopak okamžitě zahajují svoji již dopředu naplánovanou profesní kariéru. Mladí lidé si to začínají uvědomovat a technická větev vzdělání je začíná opět přitahovat,“ uvedla Drábová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Michal Ratiborský byl položen dotaz

Co se s těmi penězi stalo?

,,Téměř půl miliardy korun, které měly být určeny na obnovu a pomoc postiženým obcím, nebyly proplaceny." To tvrdíte vy a uvádíte, že peníze zůstaly jen na papíře. Jak je to možné? A opravdu zůstaly jen na papíře nebo je vláda použila na něco jiného? Bych se ani nedivili, kdyby je dala na pomoc Ukra...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Skupina České dráhy loni hospodařila se ziskem 1,3 miliardy korun

19:15 Skupina České dráhy loni hospodařila se ziskem 1,3 miliardy korun

Konsolidovaný hospodářský výsledek Skupiny ČD před zdaněním dle Mezinárodních standardů účetního výk…