Technologie hlavního města Prahy: Dispečink loni zpracoval 22 500 hlášení. Pražané k nim stále častěji využívají i mobilní aplikaci Praha svítí

18.02.2021 10:57 | Zprávy

Před necelým rokem a půl zprovoznila společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) nové moderní dispečerské pracoviště. To v loňském roce přijalo 22 500 hlášení ohledně poruch, závad a jiných incidentů na technologiích, které městská společnost spravuje.

Technologie hlavního města Prahy: Dispečink loni zpracoval 22 500 hlášení. Pražané k nim stále častěji využívají i mobilní aplikaci Praha svítí
Foto: THMP
Popisek: Technologie hlavního města Prahy

Mezi ně patří především pražské veřejné osvětlení čítající téměř 135 tisíc světelných míst, osvětlení pražských památek,  veřejné a věžní hodiny, ale také městský kamerový systém a některé dopravní technologie. Okolo 9 tisíc hlášení přišlo ze strany občanů, necelá tisícovka od policistů a více než 5,5 tisíce závad zjistili přímo zaměstnanci společnosti THMP v rámci preventivně servisní činnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Česká pirátská strana byl položen dotaz

Proč

Mne by zajímalo proč až teď prosazujete věci které jste mohli udělat jak jste byly ve vládě /rodičak atd./Děkuji .Mamlas

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

22:33 Správa železnic: Pokrytí prvních železničních tunelů sítí 5G

Správa železnic zlepšila kvalitu a dostupnost hlasových i datových služeb pro cestující ve vlacích n…