Všechny tři programy mají společného jmenovatele, kterým je převážně venkovské území. Různorodé formy podpory jsou mezi žadateli každoročně hojně využívané.
Podpora komunitního života na venkově skrze místní akční skupiny (5 mil. Kč)
Ústecký kraj realizuje dotační program Podpora komunitního života na venkově od roku 2019. V průběhu čtyř let fungování programu bylo podpořeno více než 300 drobných projektů částkou přes 10 milionů korun z rozpočtu Ústeckého kraje. V rámci programu jsou podporovány například společenské, sportovní, kulturní akce, předávání znalostí, informační akce nebo akce aktivizující místní potenciál.
Dotační program je určen v prvním kroku pouze pro místní akční skupiny (MAS), které mají sídlo nebo kancelář na území Ústeckého kraje. MAS se následně stává administrátorem dotace a realizuje rozdělení a čerpání finančních prostředků formou vyhlášené individuální výzvy pro předkládání projektů ve svém území. Jednotlivé projekty do této individuální výzvy podávají oprávněné subjekty z území MAS dle podmínek stanovených v individuální výzvě. Vše je v souladu jak se strategií komunitně vedeného místního rozvoje, tak s programem a strategií rozvoje Ústeckého kraje.
„Pro rok 2023 vyčlenil Ústecký kraj ve svém rozpočtu částku 5 milionů korun, které budou sloužit ke krytí maximálně 85 % celkových způsobilých výdajů v rámci projektů, které jsou předkládány do individuálních výzev. Zbývající finanční podíl 15 % si vkládá spoluúčastí do projektu žadatel“, vysvětlil Michal Kučera, radní pro oblast regionálního rozvoje, zemědělství a rozvoje venkova.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva