Zástupci kanadského leteckého sektoru si prohlédli patnáct českých a moravských podniků a institucí

13.03.2018 21:08

Delegace předních leteckých odborníků z Kanady navštívila v uplynulém týdnu celkem 15 českých leteckých výrobních závodů a výzkumných a vývojových institucí. Kromě toho se potkala s více než dvěma desítkami dalších firem z oboru na kulatých stolech a networkingových B2B akcích v Praze, Velké Bíteši, Brně a Kunovicích.

Zástupci kanadského leteckého sektoru si prohlédli patnáct českých a moravských podniků a institucí
Foto: mpo.cz
Popisek: Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR - logo

„Podařilo se nám představit Českou republiku jako zemi, která je schopna zajistit vývojově i výrobně kompletní cyklus pro vlastní letadla a která rovněž úspěšně participuje na výrobních programech všech globálních hráčů v leteckém sektoru," komentoval průběh a výsledky týdenní incomingové mise kanadských expertů náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl.

Výrobní kooperace, technologická spolupráce a její společné financování, možnosti českých firem vstoupit do dodavatelských řetězců, ale i možnosti investic v ČR byly hlavními tématy desítek rozhovorů, které kanadští odborníci se zástupci našich leteckých firem a institucí absolvovali.

„Jsem přesvědčen, že spolupráce v leteckém sektoru mezi naší zemí a Kanadou bude mít rostoucí tendenci. Nejenom díky dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a Kanadou, ale hlavně díky tomu, že se daří v posledních dvou letech navazovat přímé kontakty mezi firmami obou zemí,“ dodal náměstek Vladimír Bärtl.

Mise byla organizovaná ve spolupráci se ZÚ ČR v Ottawě, agenturou CzechInvest, Asociací leteckých výrobců a Moravského leteckého klastru a byla podpořena v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie (PROPED). Letectví patří v Kanadě mezi nejrychleji se rozvíjející obory a kanadský letecký sektor především v provinciích Québec a Ontario se řadí mezi nejvýznamnější vývojová a výrobní centra na světě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo práce a sociálních věcí: Na podporu podnikového vzdělávání přes 1,4 miliardy

16:51 Ministerstvo práce a sociálních věcí: Na podporu podnikového vzdělávání přes 1,4 miliardy

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlásilo vrámci Operačního programu Zaměstnanost výzvu, z…