Ochrana proti DDoS útokům možná je, použitím vhodného zařízení je lze zcela eliminovat, popřípadě snížit jejich dopad na minimum. Princip takové ochrany spočívá v nasazení vhodného zařízení před vlastní perimetr sítě. Zařízení monitoruje veškerý příchozí provoz a v okamžiku, kdy vyhodnotí, že jde o DDoS útok, tento nelegitimní provoz do vlastní sítě nepustí a ochrání tak servery i celou síť od přetížení a následného kolapsu nebo nedostupnosti. Příkladem zařízení na ochranu před DDoS útoky je Check Point DDoS Protector, dostupný v několika variantách s různým výkonem podle kapacity internetové linky, kterou má chránit. Naše zkušenosti od zákazníků, kteří zařízení DDoS Protector používají, ukazují, že jim nasazené technologie eliminovaly výpadky provozu z důvodu přetížení služeb, na které útočníci směrovali své útoky, na minimum,“ uvedl David Řeháček, Field Marketing Manager pro Východní Evropu a Řecko ze společnosti Check Point Software Technologies
„DDoS útoky z posledních několika dní v České republice jasně ukazují, že prakticky žádná organizace si nemůže být jistá, zda na seznamu postižených nebude zítra či v následujících dnech. Ochrana před DDoS útoky by měla patřit k naprosto základním částem zabezpečení IT infrastruktury. Stejně jako dnes již nikdo nepochybuje o nutnosti nasazení antivirových, antispamových či antimalwarových technologií. Ochrana před DDoS útoky zamezí jejich negativnímu dopadu na fungování firmy, ať už z pohledu ztráty dobrého jména nebo nedostupnosti služeb. V obou případech jde o vliv na reputaci společnosti, v řadě případů také o nemalé finanční ztráty."
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva