Právník Rathovy spoluobviněné: Je pro ni prostě lepší, když bude mluvit

16.07.2012 10:35 | Zprávy

Začalo se o ní mluvit jako o hlavě korupční skupiny kolem Davida Ratha, tak se rozhodla, že policii řekne, jak to ve skutečnosti bylo. Ivana Salačová jako první ze skupiny kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha začala vypovídat o korupčních praktikách při rekonstrukci buštěhradského zámku a hostivického gymnázia. Za to byla propuštěna z vazby. To prý ale nebyl hlavní důvod.

Právník Rathovy spoluobviněné: Je pro ni prostě lepší, když bude mluvit
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Vazebně stíhaný poslanec David Rath vystoupil ve sněmovně

V kauze Davida Ratha začala mluvit jako první. Nechtěla prý nikoho poškodit, jen přispět k jeho rozkrytí a popsat svou roli v celé kauze. Důvodem prý byl fakt, že se její role v případu začal zveličovat. „Psalo se o ní dokonce jako o organizátorce a mozku skupiny, ale tak to nebylo,“ říká v rozhovoru pro MF DNES její obhájce Vojtěch Veverka.

Její výpovědi přitížily zejména Petru Kottovi a Kateřině Pancové. Se středočeským hejtmanem Davidem Rathem prý nebyla v přímém kontaktu. „S Rathem se setkala jen třikrát v životě a nikdy spolu neprojednávali žádné ovlivňování výběrových řízení,“ cituje advokát z její výpovědi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Vážený pane Babiš,

co vlastně budete dělat s povolenkami?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pražské služby jsou na zimu připravené ze dne na den

11:14 Pražské služby jsou na zimu připravené ze dne na den

Pracovníci Pražských služeb dodělávají poslední drobnosti a dolaďují detaily. Techniku, vybavení i o…