S úvodním slovem vystoupil předseda sdružení Václav Dvořák, který připomněl, že kosovský „kvazistát“, jejž ovládá „albánská mafie“, uznala jen necelá stovka států, zatímco kupříkladu Rusko, Čína, Brazílie, Indie, Kuba či z evropských států Španělsko, Slovensko, Ukrajina a Bělorusko odmítly nezávislé Kosovo uznat. Odtržení Kosova od srbského území bylo protiprávním aktem odporujícím mezinárodnímu právu.
Postavme se diktátu, burcoval poslanec
„Bohužel Česká republika patří mezi ty, kteří své srbské bratry zradili. Učinila tak Topolánkova vláda pod nátlakem ministra zahraničí Schwarzenberga,“ dodal Dvořák. Ten je mimo jiné autorem dokumentu Uloupené Kosovo, který Česká televize zprvu odmítla vysílat.
Sociálnědemokratický poslanec a čestný předseda sdružení Jaroslav Foldyna prohlásil, že uloupení Kosova bylo druhým Mnichovem. „Je povinností nás všech se proti takovému diktátu postavit. Pro české občany žádné samostatné Kosovo neexistuje. Existuje pouze Srbsko,“ uvedl důrazně poslanec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Doubrava , Foldyna , Kosovo , Srbsko , Přátelé Srbů na Kosovu
autor: Ladislav Zemánek
jmenování premiéra
Dobrý den, sledoval jsem vás včera na CNN, kde jste se vyjadřoval k tomu, koho by prezident měl nebo neměl jmenovat premiérem. Jestli o tom rozhoduje prezident, tak k čemu jsou volby? Neměl by na základě výsledku dostat vítěz šanci sestavit vládu? Protože jestli ne, tak jsou podle mě zbytečné. A jes...
Další články z rubriky

9:45 „V Moskvě se musí smát.“ Zpráva BIS nedopadla dobře
Směs dezinformací, recyklace starých věcí a neověřitelných informací. Takto kritická slova zazněla n…