„Karel mi byl zcela u prdele. Ale nebyl píča. Státní pohřeb si zaslouží.“ Slavný Čech o Gottovi na plnou hubu

03.10.2019 7:36 | Zprávy

Známý herní vývojář Daniel Vávra po dni plném loučení se zpěvákem Karlem Gottem usedl ke klávesnici a také napsal o zpěvákovi pár slov. I o jeho kriticích. „Karel mi byl zcela u prdele,“ napsal o Gottových písních. Ale ocenil, že Gott nahrál píseň o Palachovi. Podle Vávry neměl nikdo právo po Gottovi žádat, aby se stal symbolem odporu proti komunismu, a v roce 1977 žádná poptávka po revoluci nebyla. A státní pohřeb si prý „někdo, kdo začal ve fabrice a prodal pár desítek milionů desek a u toho se pořád usmíval jak sňatkovej podvodník“, zaslouží.

„Karel mi byl zcela u prdele. Ale nebyl píča. Státní pohřeb si zaslouží.“ Slavný Čech o Gottovi na plnou hubu
Foto: Vít Hassan
Popisek: Karel Gott

Vávra nejdříve zdůvodnil, proč se vyjadřuje: „Dneska mi malá dcera oznámila, že zemřel Karel Gott, že jim to říkala v první třídě paní učitelka, a že měl malé děti a ty teď nemají tatínka. Je to možná trochu zvláštní, ale leccos to vypovídá o statusu člověka, když má učitelka potřebu tu zprávu sdělit i malým dětem.

Zároveň jsem si přečetl statusy některých lidí, které mám jinak rád, kterak byl Gott vlastně komunistický kolaborant a může za ten marast, co se tu děl. A začalo se řešit, proč by měl někdo takovej mít státní pohřeb a bla bla bla...“

Přitom prý vůbec nic psát nechtěl. „Karel mi byl zcela u prdele. Já posluchám Black Metal a to má ke Goťákovi fakt docela daleko. Vlastně mě většinu života docela sral. Nemám rád jeho hlas. Už jako malé dítě jsem ty jeho cajdáky o lásce pro starý báby nesnášel. A že babička měla jeho desek plnou skříň. Vlastně nechápu, proč někdo s tak otřesně tuctovým repertoárem je tak populární,“ zhodnotil Gottův umělecký projev.

Nicméně dodal: „Ale byl. Je to fakt. Prostě byl. Teda vlastně je. I v době trapu a hipsterů hrajících si na metal je pořád populární. A jako někdo takovej je součástí nás všech, protože všichni jsme ho znali, všechny nás nějak ovlivnil, všichni jsme na něj měli názor.“ Vývojář také dodává, že normálně se vymezuje proti „stádnímu názoru“. Ale ne v tomto případě. „Když jsem dneska viděl zprávu, že Karel už není, ani na sekundu jsem nedostal chuť začít psát slinty, co začínají: ‚No konečně, komouš jeden...‘ Napadlo mě, že má malý děti a ty přišly o tátu. A řek jsem v kanclu nějakej černej vtip.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: kas

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

17:16 Zelené bezmozky. Pravda jim nemůže stát v cestě dobrému příběhu, rozebírá Vyoral

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA – „Estonsko a další dělají za USA černou práci,“ míní komentátor To…