„Neotravuj d*bílku!“ Pavel Novotný z ODS má na krku další policejní vyšetřování. Vzal to ale po svém

03.07.2020 17:54

Řeporyjskému starostovi Pavlu Novotnému (ODS) přišlo předvolání k výslechu ohledně výroků, které v prosinci loňského roku vypustil k vystoupení publicisty a bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného v ruské televizi Rossia 1. Na výslech se má řeporyjský Novotný dostavit 16. července... to však, jak vrchnímu komisaři vzkazuje, bude na dovolené. „Neotravuj debílku!“ pustil se do vyšetřovatele.

„Neotravuj d*bílku!“ Pavel Novotný z ODS má na krku další policejní vyšetřování. Vzal to ale po svém
Foto: Repro tv.iDnes.cz
Popisek: Pavel Novotný v pořadu Rozstřel

Anketa

Sledujete i letos seriál Chalupáři?

38%
62%
hlasovalo: 6538 lidí
Starosta Novotný se ve svém vzkazu pro kriminalistu opřel i do svého spolustraníka a europoslance Jana Zahradila. „Skvělá zpráva pro Jana Zahradila. Kriminalista Míša Varaďa, co mě chce (právem) udělat za věšení vlastizrádce, soudruha lžidoktora pedagogika, svini Zdeňka Ondráčka, se mě rozhodl odstíhat i za věšení vůbec největší blahodárné svině Stanislava Novotného,“ stojí na facebookovém profilu komunálního politika vedle fotografií policejních protokolů.

Zahradil je dlouhodobým kritikem Pavla Novotného – a tyto spory politiků se občas odrazí i v příspěvcích na sociálních sítích. „Já mám určitý problém s jeho formou i obsahem politické prezentace. Myslím si, že je to dobré, když se to takhle promele na těch sociálních sítích,“ přiznal před měsícem europoslanec v interview pro Info.cz.

Novotného též přirovnal k jinému bývalému politikovi ODS – k Václavu Klasovi mladšímu. Ten byl ze strany vyloučen. Dle Zahradila „jen hlupák se spálí dvakrát o stejná kamna“... a oba dva označil za „neřiditelné sólisty“.

Aktuální policejní usnesení se týká podněcování k trestnému činu a výtržnictví, jehož se měl Pavel Novotný dopustit vůči publicistovi Stanislavu Novotnému.

Pavel Novotný, DiS.

  • Největší miláček čtenářů nejnedůvěryhodnějšího webu v Evropě
  • starosta městské části

Řeporyjský politik se měl těchto deliktů dopustit v pořadu Rozstřel na serveru iDnes.cz, kde se šéfredaktorem MF Dnes debatoval ohledně tehdy ještě plánovaného pomníku vlasovcům, přičemž na adresu Stanislava Novotného prohlásil, že by „měl viset“, jelikož – dle slov Novotného – je „vlastizrádce“.

Narážel tak na prosincový výstup publicisty Stanislava Novotného v ruské státní televize Rossia 1 – kde, shodou okolností, promlouval v předchozí den i on sám, tedy Pavel Novotný.

K vystoupení publicisty a bývalého policejního prezidenta Stanislava Novotného starosta Pavel Novotný řekl, že je přesvědčen, že byl ke svému výstupu donucen, jelikož mu údajně „mají ve sklepě držet rodinu“. Taktéž doplnil: „Pan Novotný by měl viset! ... Sere mě, ubožák. ... Nechápu, co tomu člověku je!“ pravil řeporyjský Novotný.

I tento výrok je nyní posuzován policií; dle ní mohl podněcovat k usmrcení publicisty.

Vrchní komisař Michal Varaďa kvůli této věci Novotného předvolal k výslechu na odbor extremismu a terorismu na Prahu 4 na 09:00 h. ranní 16. července. To politika ODS – tedy řeporyjského Novotného – značně rozčílilo.

Předvolání Novotný Pavel z Řeporyj počmáral a vedle vulgárních symbolů komisaři vzkázal, ať „neotravuje“. Oslovil ho přitom „debílku“. „Státní zástupce je jitrnice,“ neopomněl Řeporyjec zmínit ve vzkazu, kde Varaďovi píše, že má do 27. 7. dovolenou.

„A škodím si dál. Řeporyje to nezajímá a stát si mě nezaslouží, tak co...“ okomentoval fotografii. A pokračoval ještě v komentářích. „Jsem poldovi zavolal, že je debílek,“ pochlubil se řeporyjský Pavel Novotný.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trest Jardovi Jágrovi za Babiše? Nové informace

22:55 Trest Jardovi Jágrovi za Babiše? Nové informace

Středočeská hejtmanka Petra Pecková se ohrazuje proti tvrzení časopisu Blesk, že kraj odstoupil od f…