Babiš mezi podpisy a fotkami přemlouval lidi k očkování. Přišel Kmenta, chvíli koukal a zase odešel

14.08.2021 19:32 | Reportáž

Přes tři hodiny podepisoval český premiér Andrej Babiš v Lázních Poděbrady novou knihu. V rámci předvolební kampaně hnutí ANO zde s lidmi hovořil i ministr dopravy a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Do města přijeli v pátek odpoledne se zmrzlinou zdarma, na niž se v horkém odpoledni tvořila stejná řada zájemců jako na podpis předsedy vlády, potřesení rukou nebo snímek.

Babiš mezi podpisy a fotkami přemlouval lidi k očkování. Přišel Kmenta, chvíli koukal a zase odešel
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Andrej Babiš v Poděbradech. Podpisy do knihy šly na dračku

„My panu premiérovi fandíme,“ zdůvodnily svoje čekání seniorky uprostřed fronty na podpis. Podle nich Andrej Babiš opravdu pracuje a s jeho vládou jsou spokojeny. Navíc přidal peníze. Nutno podotknout, že lidé důchodového věku tvořili velkou část příznivců. Avšak našly se i mladší páry a děti s rodiči. Premiér mezitím podepisoval jednu knihu za druhou, s každým si potřásl rukou. Upřít nelze ani organizaci marketingového týmu. Z pohledu příchozího vypadala následovně: Procházím kolem stánku s nápisem „Tady se říká pravda!“ a vidím zmrzlinu zdarma. Vyčkám si na míchanou vanilkovo-čokoládovou a od kandidátky do Poslanecké sněmovny Středočeského kraje Romany Fischerové, která stále prochází mezi lidmi, dostávám zdarma knihu Sdílejte, než to zakážou. Kdybych ji náhodou nedostala, desítky dalších výtisků leží na stolku, kde si jich mohu vzít, co hrdlo ráčí. A protože hrdla ráčí, musejí knihy na stolek neustále doplňovat.

Dobře promazaný předvolební stroj

Fischerová, místostarostka Lysé nad Labem, mi navíc sdělí, že ji předseda vlády rád podepíše a že má od šesti hodin v nedaleké kavárně besedu. Jestliže chci podpis, stoupnu si do řady i se zmrzlinou, a pokud jsem na jejím konci, mohu čekat až půl hodiny. Ale nenudím se. Během této doby se kolem pohybuje ministr Havlíček a rovněž podepisuje knihu. „Podepíšu se dozadu, přední stranu necháme panu premiérovi,“ vysvětluje staršímu páru, proč mění místo k autogramu. Ministr se se mnou ochotně vyfotí nebo odpoví na mé otázky. Většinou ale slyší slova podpory a chvály. Když se dostanu k Andreji Babišovi, podám mu knihu a řeknu, jak se jmenuji. Napíše věnování a potřese mi rukou. Být v důchodovém věku, popřeje mi zároveň hodně zdraví. „Mohu se s vámi vyfotit?“ zeptala bych se jako prakticky každý druhý. I na to je tým hnutí ANO připraven. Někdo vždy ochotně převezme můj telefon a zvěční mě s Andrejem Babišem po boku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Regiony potřebují odvykačku, jsou závislé na dotacích

V tomto vašem článku píšete, že stát musí připravit plán na komplexní péči o řadu oblastí společnosti, počínaje výchovou a vzděláváním, sociální péčí (ale přísnou, neumožňující zneužívání), bydlením, bojem s dezinformacemi... Můžete mi vysvětlit, co mají dezinformace společného s tím, jak se některý...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

15:00 „Takovou armádu už Ukrajina mít nebude.“ Analýza loňské ofenzivy. Velké chyby

Royal United Services Institute (RUSI) je nejstarší think-tank pro otázky obrany a bezpečnosti. Tent…