Babiš mluvil s Donaldem Trumpem. A ten se vyjádřil o českém národě

11.11.2018 21:16 | Zprávy
autor: mp

Český premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil do Francie na oslavy stého výročí konce první světové války. Při té příležitosti mluvil s celou řadou světových politiků. A toto se od nich dozvěděl...

Babiš mluvil s Donaldem Trumpem. A ten se vyjádřil o českém národě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Táňa Malá

Premiér Andrej Babiš vyrazil do Francie na oslavy stého výročí konce první světové války. Vzal s sebou manželku Moniku, ale prý nějak nestíhají ty tolik opěvované „líbánky v Paříži“. Babiš tvrdí, že teď absolvuje asi tu vůbec nejnáročnější zahraniční cestu. Setkal se na ní mimo jiné i se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem.

„Čau lidi, zdravím z Paříže. Tak jsem představil Donaldu Trumpovi svoji Moniku. I když se teda trošku styděla? Americký prezident řekl, že Češi jsou ‚great people‘! Ptal se, jak se nám daří, tak jsem řekl, že jsme jedni z nejlepších v Evropě. Jak jste pochopili, líbánky v Paříži se teda nekonají. Jsem právě teď uprostřed asi nejnáročnější zahraniční cesty, kterou jsem dosud jako premiér absolvoval. I moje paní má nabitý program. Jedeme nonstop od soboty ráno a bude to trvat až do úterý. Francie, Itálie, Dánsko a u toho setkávání s evropskými politiky i významnými osobnostmi z byznysu,“ pochlubil se na sociální síti Facebook ve své tradičním „nedělním provolání k voličům.

Prozradil mimo jiné, že v Praze našel nové místo pro špičkový umělecký svatostánek pro novou galerii. Bude prý stát vedle vlakového nádraží v Dejvicích. Jedním dechem vyčetl úředníkům Českých drah a Správě železniční a dopravní cesty, že místo na novou galerii skoro „zašantročili“ a vláda to teď musí řešit. Je třeba připomenout, že ministrem dopravy je Dan Ťok z hnutí ANO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …