Babiš mluvil s Donaldem Trumpem. A ten se vyjádřil o českém národě

11.11.2018 21:16 | Zprávy
autor: mp

Český premiér Andrej Babiš (ANO) vyrazil do Francie na oslavy stého výročí konce první světové války. Při té příležitosti mluvil s celou řadou světových politiků. A toto se od nich dozvěděl...

Babiš mluvil s Donaldem Trumpem. A ten se vyjádřil o českém národě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Táňa Malá

Premiér Andrej Babiš vyrazil do Francie na oslavy stého výročí konce první světové války. Vzal s sebou manželku Moniku, ale prý nějak nestíhají ty tolik opěvované „líbánky v Paříži“. Babiš tvrdí, že teď absolvuje asi tu vůbec nejnáročnější zahraniční cestu. Setkal se na ní mimo jiné i se 45. prezidentem USA Donaldem Trumpem.

„Čau lidi, zdravím z Paříže. Tak jsem představil Donaldu Trumpovi svoji Moniku. I když se teda trošku styděla? Americký prezident řekl, že Češi jsou ‚great people‘! Ptal se, jak se nám daří, tak jsem řekl, že jsme jedni z nejlepších v Evropě. Jak jste pochopili, líbánky v Paříži se teda nekonají. Jsem právě teď uprostřed asi nejnáročnější zahraniční cesty, kterou jsem dosud jako premiér absolvoval. I moje paní má nabitý program. Jedeme nonstop od soboty ráno a bude to trvat až do úterý. Francie, Itálie, Dánsko a u toho setkávání s evropskými politiky i významnými osobnostmi z byznysu,“ pochlubil se na sociální síti Facebook ve své tradičním „nedělním provolání k voličům.

Prozradil mimo jiné, že v Praze našel nové místo pro špičkový umělecký svatostánek pro novou galerii. Bude prý stát vedle vlakového nádraží v Dejvicích. Jedním dechem vyčetl úředníkům Českých drah a Správě železniční a dopravní cesty, že místo na novou galerii skoro „zašantročili“ a vláda to teď musí řešit. Je třeba připomenout, že ministrem dopravy je Dan Ťok z hnutí ANO.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Stávka na ČT

Co říkáte na to, že ČT, která je placená z našich peněz vlastně stávkuje a zasahuje stávkou do vysílání? Já chápu, že chtějí vyjádřit svůj názor a ve svém volném čase, ať tak činí, ale zasahovat do vysílání mi nepřijde vzhledem k poplatkům, které platíme košér. Jak se na to díváte vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …