Babiš smázl redaktora. Uhasil ranní kauzu telefonem, rýpl do BIS. A začal konat

03.02.2020 11:15 | Zprávy
autor: vef

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyjádřil ke kauze kolem zjištění serveru Seznam Zprávy, že e-shop na dálniční známky byl zástěrkou pro tajný sledovací systém. Reagoval i na slova exministra dopravy Vladimíra Kremlíka.

Babiš smázl redaktora. Uhasil ranní kauzu telefonem, rýpl do BIS. A začal konat
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Andrej Babiš

„Chtěl bych odmítnout lži Seznamu, který tady zase lže, jak to často dělá. Když říká, že e-shop na dálniční známky byl zástěrkou pro tajný sledovací systém. Je to samozřejmě nesmysl. Já jsem i teď mluvil s panem Kremlíkem ohledně jeho vyjádření – a je pravda, že to bylo v utajeném režimu, a je jenom jasné to, že ta zařízení, když někdo nemá zaplacenou známku, tak to musí nahlásit policii. Takže žádný sofistikovaný sledovací systém to nebyl, je to nesmysl. Předpokládám, že i BIS se k tomu vyjádří, je často mediálně aktivní, tak teď mají příležitost, a samozřejmě je to známý redaktor, který už v minulosti se přičinil k tomu, že paní Jourová skončila ve vězení, takže je to lež a my to zásadně odmítáme a není to pravda. My jsme tu zakázku zrušili a včera pan ministr Havlíček rozhodl o zrušení další zakázky, která se nám nelíbí,“ zmínil na tiskové konferenci po jednání vlády Babiš.

Krátce po tiskové konferenci ČT24 informovala o tom, že Babiš podal trestní oznámení kvůli původní zakázce na elektronické známky. Trvá na tom, že byla předražená a státní fond o ní neinformoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…