Blbé. Hodně. STAN a střílení Romů: Další věci, které partaj nepotěší

14.07.2022 8:52 | Komentář
autor: MaA

Ku-klux-klan. Toto nelichotivé spojení musí polykat hnutí STAN díky starostovi Poděbrad Jaroslavu Červinkovi. Poté, co jsme o vlně rozhořčení vůči němu informovali včera, se objevují další indicie, že hnutí Víta Rakušana má veliký problém. Starosta Červinka se pochlubil, že před lety vtipkoval o střílení Romů. Dotyčné výroky měly být dokonce smazány ze záznamu jednání zastupitelstva. Červinka se omluvil, nicméně liberálním voličům, na které Rakušanův STAN cílí, to nestačí.

Blbé. Hodně. STAN a střílení Romů: Další věci, které partaj nepotěší
Foto: Vít Hassan
Popisek: Protestní pochod: Stop pogromům proti Romům na Ukrajině, stop diskriminaci a rasismu v Evropě

Českou mediální scénou včera otřásal skandál, který se udál na zasedání zastupitelstva města Poděbrady. Starosta Jaroslav Červinka (STAN) se na něm totiž, při popisování svého 20 let starého zážitku, vyjádřil v tom smyslu, že by se měli příslušníci romské komunity střílet. O této události jsme psali včera ZDE.

Omluva, kterou posléze zveřejnil na svém Facebooku, možná stačila Vítu Rakušanovi a vedení hnutí STAN, kterému mimochodem někteří začínají říkat Starostové a nacisti, rozhodně však nestačila členům jejich koaličního partnera, kterým je Česká pirátská strana.

Evidentně ale omluva nestačila ani dalším občanům, kteří svůj názor na poděbradského starostu ventilovali veřejně na sociálních sítích.

Ne všichni ale starostu Červinku (STAN) odsuzují, pro některé občany je to hlasatel pravdy a omlouvat se neměl.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…