„Měli bychom hlasitě říkat své výhrady a návrhy, co s tím dělat. Jenže to by se naši politici nesměli bát. Česká reprezentace je pasivní a někdy mám dojem, že je jí to vlastně jedno. Řadu věcí naši eurohujeři nečtou," zmínila pro Právo Bobošíková.
Ona ale prý všechny zákony a dokumenty v Evropském parlamentu (EP) vždy četla. „Poctivě jsem četla materiály, na které se mnozí kolegové ani nepodívali, chtěla jsem proniknout k podstatě. Říkal-li někdo o RVH, že to byl pokrytecký spolek, tak Brusel je pokrytectví na druhou," zdůraznila.
Můžeme se stát koncovou zemí pro emigranty
„Málokdo ví, že po přijetí Lisabonské smlouvy mohou politici určovat kurz eura vůči dalším měnám. Můžeme být přinuceni zavřít jaderné elektrárny. Další důsledek Lisabonské smlouvy je, že se staneme z bruselského příkazu koncovou zemí pro emigranty. Nikdo o tom s občany nediskutuje, když se chtěli Irové vzepřít, donutil je Brusel k opakování referenda," varovala před arogancí institucí EU. Proto je podle ní nutnost chránit si republiku a spoléhat jako stát sami na sebe.
„Důsledky bruselských rozhodnutí mohou být pro naše občany zhoubné," řekla a připomněla i škodlivost sudetoněmeckého landsmanšaftu, s jejichž představiteli naši politici v EU dokonce jednají na nejvyšší úrovni.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Olga Böhmová