Češi mají do půlnoci poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář k sčítání lidu

11.05.2021 6:30

Češi mají dnes poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář ke sčítání lidu. Sčítání končí o půlnoci. Do té doby lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21.

Češi mají do půlnoci poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář k sčítání lidu
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Je možné také ještě během dneška vyzvednout na kontaktních místech listinný sčítací formulář a odpovědní obálku a vyplněný formulář v obálce pak vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě Českého statistického úřadu (ČSÚ). K neděli statistici obdrželi přes 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu, z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440.000 listinných.

Podle předsedy ČSÚ Marka Rojíčka čísla z posledních dní a hodin ukazují, že většina lidí preferuje on-line formu sečtení. Jen za neděli podle něj přibylo přes 60.000 odeslaných elektronických formulářů. „Je to opravdu jednoduché a rychlé a zvládnete to odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Vyplnění on-line formuláře pro jednu osobu trvá průměrně 15 minut,“ uvedl Rojíček.

Sčítání začalo v sobotu 27. března. Začátek provázely potíže s informačním systémem. Po spuštění se musel hned první den zhruba na deset hodin odstavit. Od té doby funguje on-line verze bez problémů.

Sčítání lidu je povinné i pro Čechy žijící v zahraničí, kteří mají v tuzemsku trvalý pobyt. Za nevyplnění formuláře nebo za jeho nepřesné či neúplné vyplnění hrozí pokuta až do 10.000 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…