Češi mají do půlnoci poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář k sčítání lidu

11.05.2021 6:30 | Zprávy

Češi mají dnes poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář ke sčítání lidu. Sčítání končí o půlnoci. Do té doby lze využít elektronický formulář na webu scitani.cz nebo mobilní aplikaci Sčítání21.

Češi mají do půlnoci poslední možnost vyplnit a odevzdat formulář k sčítání lidu
Foto: ČSÚ
Popisek: Logo Českého statistického úřadu

Je možné také ještě během dneška vyzvednout na kontaktních místech listinný sčítací formulář a odpovědní obálku a vyplněný formulář v obálce pak vhodit do poštovní schránky nebo odevzdat na kterékoliv pobočce České pošty, případně na krajské správě Českého statistického úřadu (ČSÚ). K neděli statistici obdrželi přes 4,3 milionu formulářů ke sčítání lidu, z toho bylo 3,9 milionu elektronických a 440.000 listinných.

Podle předsedy ČSÚ Marka Rojíčka čísla z posledních dní a hodin ukazují, že většina lidí preferuje on-line formu sečtení. Jen za neděli podle něj přibylo přes 60.000 odeslaných elektronických formulářů. „Je to opravdu jednoduché a rychlé a zvládnete to odkudkoliv, kde je připojení k internetu. Vyplnění on-line formuláře pro jednu osobu trvá průměrně 15 minut,“ uvedl Rojíček.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: čtk

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Co myslíte tou regulací uprchlíků z Ukrajiny?

Budete je dál přijímat? Za jakých podmínek? A co bude s těmi, co už tu jsou, a že jich není málo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hřibova představa: Občanské průkazy bez pohlaví

18:30 Hřibova představa: Občanské průkazy bez pohlaví

Český podnikatel, publicista, „datový vědec“ a zakladatel tzv. Štítu demokracie Petr Ludwig se dal d…