Chcete slyšet moje názory, nebo svoje? Já mohu odejít! Filip se pořádně rozčílil na moderátorku Českého rozhlasu

21.01.2019 17:56

Předseda komunistů Vojtěch Filip vyrazil nedávno do Číny, aby se zde zajímal o firmu Huawei a její produkty a o možnost, že by společnost mohla v Česku špehovat. Před pár dny se Filip vrátil domů. Posluchačům pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu popsal, co se v Číně dozvěděl a co tam prozradil.

Chcete slyšet moje názory, nebo svoje? Já mohu odejít! Filip se pořádně rozčílil na moderátorku Českého rozhlasu
Foto: Hansniko Štembera
Popisek: Vojrěch Filip

„Byla to stranická cesta,“ popsal Filip svůj výlet do Číny posluchačům pondělních Dvaceti minut s tím, že své cesty si platí většinou sám. „Ten nesmysl, který vypustili naši úředníci, spočívá v tom, že levnější a kvalitnější výrobek je pro české spotřebitele nebezpečnější. To máte tak. Máte nějaký hardware, a to je třeba stůl. Ale pak máte na stole nějaké papíry, a to je ten software. A ty papíry si tvoříme my sami,“ zdůraznil Filip.

Anketa

Líbí se vám Zemanův termín ,,lepšolidé"?

91%
hlasovalo: 13187 lidí

Protože byla zničena česká Tesla, „a já jsem ji nezničil“, rozčílil se v rozhlase host, tak musíme ony papíry, onen software, někde kupovat. Můžeme je kupovat od firmy Huawei, což se konkurenci nelíbí, a proto se Huawei snaží pošpinit. Tak to vidí Filip. „Mně nemá záležet na šetření peněz českých daňových poplatníků?“ ptal se nazlobeně, když se snažil v celé šíři vysvětlit, jak se na celou kauzu dívá.

„Já jsem se seznamoval s novou technologií, kterou tam mají. Já jsem jim také představil své názory a řekl jsem jim, že své názory nezměním,“ pokračoval Filip s tím, že pro své tvrzení má důkazy. Důkazem může být, že si může koupit takový či onaký vysílač, ale už je na nás, co přes ten vysílač budeme vysílat.

V klidu ho nechalo i tvrzení, že čínské firmy musejí předávat informace čínským tajným službám, pokud o to budou požádány. „Já takový zákon neznám. Pokud to někdo tvrdí, tak ať mi takový zákon ukáže,“ prohlásil v rádiu Filip. Na tuto otázku se prý ptal i přímo v Číně a dozvěděl se, že neexistuje zákon, který by takto limitoval čínské firmy.

Anketa

Chcete, aby vláda Andreje Babiše dovládla až do konce volebního období?

89%
11%
hlasovalo: 13684 lidí
Jedním dechem Filip dodal, že čínská firma, která chce působit v Česku, respektive v kterékoli zemi EU, musí dodržovat české zákony, resp. zákony EU. Pokud by tady Číňané někoho špehovali, nebude to v souladu se zákonem. Stejně jako nebylo v souladu s německou legislativou, když Američané odposlouchávali mobil německé kancléřky Angely Merkelové.

Moderátorka Marie Bastlová Filipa upozornila, že teď je řeč o Číně, nikoli o Spojených státech, a host se pořádně rozčílil. „Buď jste si mě pozvala do pořadu a chcete slyšet moje názory, nebo chcete slyšet názory svoje a já pak mohu odejít,“ rozzuřil se Filip.

Pak se ještě jednou rozčílil kvůli české privatizaci, které prý teď můžeme poděkovat za to, že tu řešíme kauzy typu Huawei.

„Já jsem neprivatizoval český Telecom, já jsem nerozprodával české sítě. My jsme tady součást nějakého liberálního prostředí, které můžeme regulovat maximálně naším zákonem. A pokud si je chceme provozovat sami, musíme si je zase koupit, na což asi momentálně nemáme,“ rozohňoval se komunista.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

22:02 Nuly! Novináři, politici a lidé za počítačem. Zeman před 17. listopadem rozdával rány

Jako již každý čtvrtek, ani dnes nebyli diváci TV Barrandov ochuzeni o názory prezidenta Miloše Zema…