Co se do toho pletete? Prošetřovači ze zahraničí narazili na Okamuru

25.06.2021 15:59

Tomio Okamura vypěnil ohledně zásahu policie v Teplicích vůči narkomanovi Stanislavu Tomášovi. „Odmítáme vměšování ciziny a politických neziskovek do vyšetřování smrti romského narkomana a recidivisty,“ prohlásil rezolutně.

Co se do toho pletete? Prošetřovači ze zahraničí narazili na Okamuru
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Anketa

Má Robert Šlachta vaši důvěru?

56%
37%
hlasovalo: 16628 lidí
Z Rady Evropy tento týden doputoval do Česka jasný vzkaz. Příslušné orgány by měly urychleně vyšetřit smrt Roma Stanislava Tomáše v Teplicích, neboť jde o úmrtí provázené několika otázkami. K důkladnému vyšetření celého případu vyzývá také nevládní organizace Amnesty International.

Předseda SPD Tomio Okamura se proti těmto výzvám ostře ohradil.

„Odmítáme vměšování ciziny a politických neziskovek do vyšetřování smrti romského narkomana a recidivisty a odmítáme politizaci celé kauzy i apriorní obviňování policistů z rasismu. Rada Evropy ve středu vyzvala k bezodkladnému, důkladnému a nezávislému vyšetření smrti Roma v Teplicích po policejním zákroku, jenž podle ní vyvolává řadu otázek a záběry ze zákroku jsou prý znepokojující. Rada Evropy se dle svého vyjádření dlouhodobě zapojuje do spolupráce s vládami a romskou komunitou na ochraně Romů před diskriminací. Do věci se zapojili i někteří aktivisté a politické neziskovky,“ napsal Okamura.

Hned poté znovu zopakoval, že on a další členové jeho hnutí odmítají vměšování cizích organizací a „politických neziskovek“, což je pojem, který české právo nezná, do vnitřních záležitostí republiky. Podle předsedy SPD Češi, Moravané a Slezané nepotřebují rady z ciziny, protože si vystačí s vlastními zákony a soudy.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Odmítáme, aby se celá kauza stala záminkou neomarxistického aktivismu či dokonce násilí a rabování jako v USA. Do doby, než to začali zmiňovat aktivisté, jsme etnický původ narkomana vůbec nekomentovali. Odmítáme rasismus naruby a apriorní implicitní obviňování policistů z rasismu či z „popravy“ onoho recidivisty. V ČR nebudeme klečet jako v USA!“ pokračoval šéf SPD.

Zdůraznil, že pacifikace agresivního narkomana představuje pro policisty vždy riziko, což by podle předsedy SPD měla mít na mysli i Generální inspekce bezpečnostních sborů, která teplickou kauzu prověří. Okamura apeloval na GIBS, aby nepodlehla tlaku aktivistů. Do této skupiny řadí Okamura i úřad Romské iniciativy v Berlíně, který případ Stanislava Tomáše přirovnal k případu černocha Georga Floyda, který vloni v květnu v USA také zemřel po zákroku policie. Okamura vidí paralelu pouze v tom, že jak George Floyd, tak Stanislav Tomáš byli zločinci.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

16:25 Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

Hudebník, pedagog, manažer a konzultant Vadim Petrov byl hostem Alex Mynářové v pořadu Podtrženo, se…