Okamura: Agresivní narkoman na ulici je mimořádně nebezpečný pro své okolí a obtížně zvládnutelný pro policii

22.06.2021 15:05 | Ze sítí

Tomio Okamura zveřejnil na svém Facebooku pravidelné video, ve kterém rozebral a informoval o posledních aktualitách. V tom posledním se věnoval úmrtí agresivního mladého muže pod vlivem omamných látek, druhým tématem bylo ústavní zakotvení práva na sebeobranu a právo na držení zbraně, které SPD podporuje a posledním tématem byly vztahy mezi Ruskem a USA.

Okamura: Agresivní narkoman na ulici je mimořádně nebezpečný pro své okolí a obtížně zvládnutelný pro policii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura

Po zákroku policie v Teplicích zemřel v sobotu mladý muž. Podle všeho se jednalo o muže romského etnika pod silným vlivem drog a internetem kolují spekulace, zda policie zasáhla správně. Podle předběžných výsledků pitvy nezemřel kvůli zákroku policie, ale kvůli požitým drogám.
 

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23666 lidí
„Zkušenosti z práce policistů ukazují, že agresivní narkoman na ulici je mimořádně nebezpečný pro své okolí a obtížně zvládnutelný pro policii bez použití donucovacích prostředků. Nefunguje žádná domluva a je naprosto nepředvídatelný. A je naprosto správně a spravedlivé, aby nepřijatelné riziko v této situaci nenesli zúčastnění slušní občané nebo policisté. Je třeba trvat na tom, aby inspekce postupovala nezaujatě a nepodlehla tlaku různých aktivistů,“ soudí k případu Tomio Okamura. 
 
Hnutí SPD také podpořilo ústavní zakotvení práva na sebeobranu a práva na držení zbraně. Podle něj musí být slušný člověk na prvním místě. „Minulý týden Sněmovna ve třetím čtení schválila změnu ústavního zákona, která zvyšuje právo legálních držitelů zbraní při ochraně života svého a svých blízkých, jejich zdraví a majetku. Hnutí SPD plně podporuje tuto změnu Ústavy a dlouhodobě navrhujeme posílení práv občanů, kteří mají legálně držené zbraně. EU se dlouhodobě snaží omezovat práva legálních držitelů zbraní a různým způsobem se snaží ztěžovat podmínky. To je pro SPD zcela nepřijatelné, protože místo toho, aby se EU soustředila na nelegální držitele zbraní, což jsou právě ti původci různých teroristických útoků a kriminální činnosti, tak úředníci v Bruselu vytváří další byrokratická omezení pro slušné lidi,“ uvedl Okamura.
 
SPD má dlouhodobě připraven návrh zákona ve stylu „můj dům, můj hrad", ve kterém například navrhují, aby byla posílena práva slušných občanů v rámci tzv. institutu nutné obrany.
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR
 
Předseda SPD Tomio Okamura také vítá uvolnění napětí mezi Ruskem a USA. „Odmítáme zahraniční agrese a vměšování velmocí. V Ženevě se minulý týden konala dlouho očekávaná schůzka amerického prezidenta Joea Bidena s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Oba prezidenti se dohodli na návratu odvolaných velvyslanců do sídel jejich diplomatických misí a do několika týdnů by se měla také rozběhnout práce odborných komisí pro další postup kontroly strategických jaderných arsenálů, protože USA a Ruská federace disponují více než 90 procenty všech zásob jaderných zbraní na světě. Vztahy mezi USA a Ruskou federací jsou dlouhodobě poškozovány zejména ze strany USA, které svou expanzivní zahraniční politikou přispívají k eskalaci napětí na celém světě, ale i v zemích, které jsou v přímém sousedství s Ruskou federací (Ukrajina a Afghánistán),“ dodal Okamura s tím, že SPD programově podporuje vzájemná jednání formou dialogu a nikoliv stupňováním napětí a akty agrese.
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chytla covid. ,,Vždyť je očkovaná!" vyhodili kámošku od doktora. Sprostá slova

10:45 Chytla covid. ,,Vždyť je očkovaná!" vyhodili kámošku od doktora. Sprostá slova

Podle vývojáře Daniela Vávry je postup současné vlády i lékařů špatný. Jak se totiž ukazuje, i očkov…