Další problém pro Agrofert? Nemusí si sáhnout na veřejné zakázky. Kvůli EU

19.06.2019 9:09

Přijde Agrofert o veřejné zakázky? I to je možné. Server Neovlivní.cz o této možnosti hovoří ve spojitosti se závěry právníků Evropské komise. Ti už loni oznámili střet zájmů českého premiéra, nyní o něm Brusel hovoří i o dvou auditních zprávách.

Další problém pro Agrofert? Nemusí si sáhnout na veřejné zakázky. Kvůli EU
Foto: Archiv
Popisek: peníze, ilustrační foto
reklama

I když se o veřejných zakázkách nemluví, střet zájmů by mohl ohrozit i je. Zákaz střetu zájmů se totiž netýká jen dotací, o nichž se nyní hojně mluví. 

„Pro hospodaření holdingu Agrofert by ztráta veřejných zakázek byla citelnou ranou,“ píše server neovlivní.cz. Verdikt však zatím nepadl, a tak zatímco dotace byly pozastaveny, veřejné zakázky běží dál. 

Původní text ZDE

Česku hrozí podle návrhu auditní zprávy, zveřejněné v médiích, že by mohlo vracet do rozpočtu Evropské unie asi 450 milionů korun dotací, které čerpal Agrofert. Bývalý majitel Agrofertu Babiš, který kvůli zákonu o střetu zájmů firmu převedl do svěřenských fondů, označil audit za pochybný a za útok na Českou republiku. Místopředseda komise Valdis Dombrovskis to odmítl s tím, že auditoři jsou profesionálové a pracují objektivně.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

18:39 Tady vidíš, na koho letí přepychové baby, smál se ocicmaný Fidel Castro. Neuvěřitelné vzpomínky Josefa Skály na světové státníky

Kudy se do politiky vrátí charisma? Kam sahá Macron Charlesi de Gaullovi? Bezdětná „Bundesmutti“ Wil…