Drahoš couvá z debat. Odmítá se postavit proti Horáčkovi a Topolánkovi

23.12.2017 8:48

Server Blesk.cz v lednu uspořádá několik prezidentských debat. Vzhledem k tomu, že už 12. a 13. ledna proběhne první kolo prezidentských voleb, bude mít osm kandidátů poměrně napilno. Pánové se budou snažit přesvědčit občany, že právě oni budou tím nejlepším českým prezidentem. Profesor Jiří Drahoš však už dopředu oznámil, že nepřijde na debatu s Michalem Horáčkem a s Mirkem Topolánkem.

Drahoš couvá z debat. Odmítá se postavit proti Horáčkovi a Topolánkovi
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta ČR Jiří Drahoš

V lednu příštího roku si rozhodneme o tom, kdo bude českým prezidentem. O nejvýraznější politickou pozici v zemi se hlásí devět mužů. Do politických debat jich ale chodí jen osm. Prezident Miloš Zeman odmítá se svými protikandidáty hovořit přímo. Místo toho žádá po občanech, aby ho oznámkovali za prvních pět let v úřadě a dali mu hlas, pokud chtějí, aby pokračoval dalších pět let. Tento přístup se jeho protikandidátům ani trochu nelíbí.

Zdá se však, že jeden z nich se rozhodl následovat Zemanova příkladu. Jiří Drahoš oznámil, že v lednu přijde do Blesku jen na velkou debatu všech osmi kandidátů, ale už nedorazí do debat v menším formátu. Nepostaví se proti Michalu Horáčkovi a Mirku Topolánkovi.

„Navrhovaných diskusí s Michalem Horáčkem (4.1.) a Mirkem Topolánkem (10.1.) se Jiří Drahoš bohužel nemůže zúčastnit, protože v uvedených dnech má dlouhodobě naplánovány jiné aktivity, 4.1. několik diskusí pro Český rozhlas, 10.1. pak  přípravu na volební debatu na Nově vysílanou téhož dne večer. Tam se profesor Drahoš s Michalem Horáčkem a Mirkem Topolánkem pochopitelně setká,“ uvedla Kateřina Procházková z Drahošova týmu.

Server dodává, že všichni kandidáti budou mít spoustu práce s přesvědčováním voličů, ale kdyby Drahoš chtěl, mohl by debaty stihnout.

Situace využil další z Drahošových protikandidátů Pavel Fischer, který se rozhodl chytit příležitost za pačesy. Když se do menších debat nechce Drahošovi, přijde prý místo něj a řekne voličům, co si myslí. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

22:05 Napsal knihu o vlasovcích. Pak volal Novotnému. „Nepochopil jsem.“ A to byl konec

Vlastenec, nebo vlastizrádce? Kým byl sovětský generál Andrej Vlasov, pod jehož velením vznikla Rusk…