ERA modernizuje pozemní sledovací systém na letišti v jihokorejském Soulu

18.04.2023 8:34 | Tisková zpráva

Pardubická společnost ERA v těchto dnech oznámila, že rozšiřuje své zapojení do monitorování jednoho z největších letišť světa, které se nachází v Soulu, hlavním městě Korejské republiky.

ERA modernizuje pozemní sledovací systém na letišti v jihokorejském Soulu
Foto: ERA
Popisek: Jedno z největších letišť světa v Soulu

„Společnost ERA v roce 2017 díky vyhranému tendru instalovala na letiště v Soulu systém sloužící pro řízení letového provozu nejen na zemi, ale i v oblasti přiblížení na přistání do vzdálenosti 20 námořních mil. Loni pak ERA podepsala následný kontrakt na pokrytí další části letiště, což souvisí s výstavbou jeho nových částí: přibyla 4. ranvej, nový terminál pro přepravu nákladu a četné stojánky,“ informovala manažerka komunikace společnosti ERA Lenka Reichová. 
 
Mezinárodní letiště Incheon je největší letiště v Jižní Koreji a jedno z největších letišť na světě. Bylo opakovaně oceněno jako jedno z nejčistších a nejlépe vybavených leteckých přístavů na světě. Mimochodem, má vlastní lázně, golfové hřiště, kluziště, vnitřní zahrady a muzeum korejské kultury. Je hlavním letištěm pro mezinárodní leteckou přepravu cestujících i nákladu ve východní Asii a čtvrtým nejrušnějším letištěm v počtu odbavených cestujících na celém asijském kontinentě. 
 
„Systém ERA na letišti v Soulu je dobrým příkladem inovativního přístupu firmy při využití pasivních sledovacích systémů pro řízení letového provozu. Při své instalaci byl premiérovým použitím nového produktu NEO, který je vylepšenou verzí klasického ERA systému MSS. I proto je mezi experty firmy letiště Incheon vnímáno jako pilotní projekt,“ dodala Reichová, podle které sledovací systém MSS kombinuje technologii výpočtu polohy na principu rozdílného času příchodu signálu, s využitím ADS-B senzorů poskytujících polohu GNSS. 
 
 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Karel Výborný

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rodiče o tom nevědí. Co neziskovky na školách ukazují dětem

5:00 Rodiče o tom nevědí. Co neziskovky na školách ukazují dětem

Pedagogičtí pracovníci jsou povinni „poskytovat dítěti, žáku, studentovi nebo zákonnému zástupci nez…