Generální ředitel ERA byl zvolen do představenstva Asociace leteckého a kosmického průmyslu

16.03.2023 9:10 | Tisková zpráva

Do představenstva Asociace leteckého a kosmického průmyslu (ALKP) poprvé míří zástupce pozemního segmentu leteckých technologií. Vedení největší oborové asociace v České republice posiluje generální ředitel ERA Ondřej Chlost.

Generální ředitel ERA byl zvolen do představenstva Asociace leteckého a kosmického průmyslu
Foto: ERA
Popisek: Novou posilou v představenstvu Asociace leteckého a kosmického průmyslu je Ondřej Chlost, generální ředitel ERA (vpravo).

Devítičlenné představenstvo ALKP bude udávat tempo směřování asociace po dobu dalších tří let. ERA se tak dostává do společnosti kapitánů leteckého průmyslu: Kromě ní zde spojili síly zástupci z Aera Vodochody, Aircraft Industries, LOM Praha, Výzkumného a zkušebního leteckého ústavu (VZLÚ), PBS Velká Bíteš, Jihostroje, Honeywell International a Czech Aircraft Group.
 

Anketa

Je v pořádku hrozit blokádami vládních budov?

94%
5%
hlasovalo: 49221 lidí
Přistoupením ERA získala ALKP člena, který rozšiřuje portfolio klasických výrobců letecké techniky (letadel a jejich komponent) o firmu přinášející technologický přesah do příbuzných oborů. ERA vyvíjí a vyrábí systémy pro sledování a řízení letového provozu, a tím zvyšuje bezpečnost pohybu letadel ve vzduchu i na zemi. ERA obchoduje po celém světě a její zkušenosti budou nepochybně přínosné i pro další členy ALKP, kteří by rádi více pronikli na zahraniční trhy.
 
„ERA má na poli radiolokační techniky celosvětově unikátní postavení, jsem přesvědčen, že se nám podaří nastartovat slibné multisektorové projekty. Za ALKP tím vysíláme signál o rozšíření kategorií oborového členění, které chceme uchopit komplexněji. Produkce členských firem pokrývá celou oblohu, nyní směřujeme k provázané oborové nabídce, jejíž součástí budou také řešení pro sledování a řízení letového provozu,“ uvedl Josef Kašpar, prezident ALKP.
 
Také ERA si od spolupráce v rámci asociace slibuje lepší synergii s kolegy z leteckých firem. Přínosem bude i větší propojení výzkumu a vývoje s výrobním sektorem díky účasti institucí jako je VZLÚ. „Máme zkušenosti s kooperací s leteckými výrobci Aero Vodochody a Aircraft Industries díky našemu společnému zapojení do OMNIPOL Group. Nyní se těšíme, že v rámci asociace navážeme spolupráci s dalšími, a dostaneme tak naše systémy přímo na paluby různých leteckých platforem. Jeden nadějný projekt jsme již zahájili, ale nechci předbíhat,“ řekl nový člen představenstva ALKP a generální ředitel ERA Ondřej Chlost.
 
Asociace leteckého a kosmického průmyslu ČR je nástupnická organizace, která vznikla sloučením dvou předchozích profesních svazů v letectví: Asociace leteckých výrobců (ALV), jejímž členem se ERA stala před dvěma lety, a Svazu českého leteckého průmyslu. ALKP zastupuje 53 členů s více než 10 tisíci zaměstnanci a celkovým obratem téměř 40 miliard korun. Největší hráči z odvětví, technologičtí inovátoři, výrobci finální produkce a producenti komponent pro letecký průmysl si dali za cíl vybudovat na půdorysu ALKP silnou oborovou komunitu. Asociace hodlá prosazovat uplatnění know-how svých členů v civilních i obranných aplikacích včetně zapojení do významných mezinárodních projektů. Vlajkovou lodí je projekt průmyslové spolupráce s americkým koncernem Lockheed Martin, výrobcem stíhacích letounů F-35.
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krumpáčem mezi oči. „Za to může Fico!“ Na Slovensku to opravdu vře

19:30 Krumpáčem mezi oči. „Za to může Fico!“ Na Slovensku to opravdu vře

Politická kultura zhrubla, stěžuje si na sociální síti předseda strany Progresivní Slovensko Michal …