Fialovi bude horko. Poprvé ho čeká jednání s odboráři

18.01.2022 6:53

Tripartita se dnes sejde poprvé po nástupu nové vlády. Zástupci kabinetu Petra Fialy, odborů a zaměstnavatelů budou spolu jednat o epidemické situaci a případných dalších opatřeních a o Zelené dohodě pro Evropu a klimatickém balíčku Fit for 55.

Fialovi bude horko. Poprvé ho čeká jednání s odboráři
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Josef Středula

Kvůli nastavení protiepidemických opatření se premiér a část ministrů s vybranými odboráři a podnikateli sešli už před dvěma týdny. Oficiální první zasedání celé tripartity se ale koná až dnes. Zaměří se na možný vývoj epidemie při šíření varianty omikron a případné další kroky. Potvrzených případů nákazy přibývá, počet pacientů v nemocnicích ale zatím klesal. Před týdnem se zkrátila karanténa na pět dní. V pondělí začalo pravidelné testování ve firmách.

Debata se povede také o klimatickém balíčku a připomínkách k němu. Už minulý týden je projednávali zástupci ministerstva průmyslu s odboráři a podnikateli. Odboroví předáci chtějí pak dnes diskutovat i o navýšení zmrazených platů ve veřejném sektoru.

Původně měla tripartita jednat o rozpočtu na letošní rok. Fialova vláda přepracovává původní návrh vlády Andreje Babiše se schodkem 376 miliard korun. Deficit chce snížit pod 300 miliard. O podobě státní pokladny se debata nakonec nepovede, protože ministr financí Zbyněk Stanjura bude na jednání evropských ministrů financí.

reklama

autor: jav, čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

vedení

Pane Nachere, jste hodně výrazná osobnost a jako jeden z mála z ANO máte podle mě i schopnost se domluvit i s ostatními stranami. Proč tento váš potenciál nevyužijete a nekandidujete do vedení? Nebo to není podle vás možné, když je tam Babiš a jeho nejvěrnější? Podle mě je škoda, že vedení ANO není ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

12:40 Kdo se to vzalo? Fiala odjel z Bílého domu a začala „aféra“

O cestě premiéra Fialy do USA informovaly mezi českými médii i Novinky.cz včetně upozornění na sociá…