HN se rozhodly psát jen dobré zprávy, alespoň pro dnešek

23.12.2010 9:46 | Zprávy

Česko je lepší, než se zdá - proto dnes píšeme jen dobré zprávy. Masarykovo „nebát se a nekrást" se letos opět vrací do módy. Těmito slovy a rozhodně netradičním pojetím (dobrá zpráva na úvod) ve čtvrtek ve svém úvodníku vítají čtenáře Hospodářské noviny.

HN se rozhodly psát jen dobré zprávy, alespoň pro dnešek

List hned z kraje sice připouští, že několik dní otřásá českou politickou scénou korupční skandál, ale hned tuto informaci v dobrou obrací: „Nic se nezměnilo, říkají mnozí. Jenže je tu i druhý pohled. Nikdy před tím se nestalo, že by ministr rezignoval ten samý den, co podezření vyšlo najevo."

Nebát se a nekrást 

List připomíná, že tento fakt ocenil i prestižní ekonomický deník Financial Times. Stejně tak jako pozitivní zprávu uvádějí HN i osobu iniciátora této korupční aféry Libora Michálka: „Skrze jeho osobu můžeme dojít k závěru, že v Česku přichází do módy masarykovské „nebát se a nekrást"."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ova

Jan Kuchař byl položen dotaz

Proč neodejdete z vlády?

Nechápu to. Vždyť i když vy za ODS stojíte, ona se vás snaží evidentně do celé kauzy namočit, abyste se potopili s ní. A vy si to necháte líbit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: