Se zpožděním jsem se dozvěděl, že server SeznamZprávy 4. 5. 2025 napsal o jakési „iniciativě“ novinářů, historiků a bývalých politiků, která se pod vedením pana Pitharta obrátila na pražský magistrát. S výzvou umístit „pamětní desku u sochy Edvarda Beneše na Loretánském náměstí“. Podle něj „aby bylo jasné, kdo je v tom kameni“.
(Pozn. red.: Na pamětní desce má stát, že prezident Beneš nesl zodpovědnost za to, že po válce „komunisté získali výsadní postavení ve státě“ a že byl tím pádem spoluzodpovědný i za zločiny, kterých se režim dopustil. A také: „Zabránil obnově demokracie a napomohl sovětizaci země. Ke všemu bezpráví mlčel.“)
V tomto případě apeluji na pražské zastupitelstvo, aby k páně Pithartově „pamětní desce“ byl připojen citát ze strany 210 z objemné knížky s podtitulem „Češi v dějinách nové doby 1848-1939“.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Karel Šebesta