Halík: Duku už nemohu brát vážně

04.09.2019 8:15 | Zprávy
autor: mp

Profesor Tomáš Halík prý už nemůže brát vážně českého kardinála Dominika Duku. Zdá se mu totiž, že církve pod Dukovým vedením démonizuje homosexuály, na čemž se odmítá podílet, neboť se domnívá, že sama církev má kostlivce ve skříni, se kterými se musí vypořádat. Do tahání kostlivců ze skříně se však mnohým představitelům církve nechce. Raději se vyjadřují jako „rozzlobení zahořklí staříci“.

Halík: Duku už nemohu brát vážně
Foto: David Hora
Popisek: Tomáš Halík na přednášce v Písku

Když pirátský primátor Prahy Zdeněk Hřib nechal na Magistrátu hlavního města Prahy vyvěsit duhovou vlajku LGBT komunity, kardinál Domink Duka si položil otázku, kdy se tentýž primátor zastane křesťanů jako nejpočetnější menšiny žijící nejen na území Prahy.  Tomáš Halík teď v rozhovoru pro server Aktuálně.cz oponuje, že těmito slovy v podstatě Duka jen odrazuje mladé lidi odrazuje od příklonu k církvi a prohlašuje, že Dukovy názory už nemůže brát vážně.

Kdyby si církevní funkcionáři dokázali místo okamžité pobouřené reakce na sociálních sítích tiše sednout aspoň na hodinu v noci či brzo ráno do kaple, zklidnit a vnitřně zpracovat emocionální pěnu a vše do hloubky promeditovat (jako to dělá např. papež František), mluvili by pak jako duchovní lidé a pastýři, a ne jako rozzlobení zahořklí staříci. Všimněte si, jak nekriticky přejímají ‚klausovské‘ politické nálepky (homosexualismus, neomarxismus) a jak tam chybí skutečná duchovní diagnóza, podstata věci jim zcela uniká,“ uvedl Halík.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…