Havlíček: Testování bude přes léto. Proplácet nebudeme

08.06.2021 9:47

Vicepremiér za ANO Karel Havlíček nahlas promluvil. Na pivo budou lidé celé léto chodit jen po očkování, po prodělání nemoci, nebo s testem. A za test si lidé budou muset zaplatit. Testovat se zdarma už nepůjde tak snadno. Kupříkladu firmám už stát za testování neproplatí ani korunu, ohlásil v MF Dnes.

Havlíček: Testování bude přes léto. Proplácet nebudeme
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy

V tuto chvíli je to tak, že zdravotní pojišťovna měsíčně proplatí 4 antigenní testy a dva PCR testy. Vicepremiér za hnutí ANO Karel Havlíček, dvojnásobný ministr, v rozhovoru pro MF Dnes prozradil, že od července počty testů zdarma poklesnou. Na dva antigenní testy a na dva PCR testy. Už teď je podle Havlíčka jasné, že od července stát firmám za testování zaměstnanců neproplatí ani haléř.

Anketa

Podporujete boj Svjatlany Cichanouské proti Lukašenkovi?

4%
93%
hlasovalo: 18484 lidí

Vláda ale současně počítá s tím, že pokud bude chtít jít někdo do restaurace nebo do kina nebo do divadla a nebude ještě očkován, musí se nechat otestovat. Takže pokud bude chtít jít čtyřikrát na pivo, jednou do fitka a dvakrát do kina, pravděpodobně si bude muset tři covid testy zaplatit z vlastní kapsy.

„Uvidíme, jak to bude, ale vypadá to, že zákazníci se budou muset testovat v restauracích nebo v posilovně i přes prázdniny. Důležitá věc je, že vyžadované testy by se měly do všech provozoven sjednotit. Do divadla nebo fitek by měly stačit stejné testy jako do restaurace,“ uvedl Havlíček.

doc. Ing. Karel Havlíček, Ph.D., MBA

  • BPP
  • Trvale pověřený řízením ministerstva dopravy
  • místopředseda vlády

Pokud to nepomůže a na podzim se epidemická situace začne zhoršovat, viceprermiér v barvách hnutí ANO nevyloučil, že se budou restaurace a další podniky znovu zavírat.

„Asi bych nestrašil další vlnou. Oproti loňsku tu máme očkování. Ale ano, pokud by došlo na další vlnu, určitě by se šlo podle balíčků. Bylo by to v podobném režimu jako teď,“ řekl ministr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Evropský Green Deal – chystá se odboj. Akce začne ve Sněmovně. S Okamurou a dalšími

15:00 Evropský Green Deal – chystá se odboj. Akce začne ve Sněmovně. S Okamurou a dalšími

Přichází poslední šance, jak zastavit unijní Green Deal? Možnost ubránit se zdražování energií, omez…