Hloučky kouřících cizinců! Imigrační centrum na Praze 6 prý děsí místní. A v blízkosti je základní škola

06.03.2017 15:55

Stovky cizinců, kteří denně míří do azylového a imigračního centra na Praze 6, děsí přítomné obyvatele. Centrum na Dědině se totiž nachází jen pár desítek metrů od základní školy. Jak informuje server Blesk.cz, na přilehlém náměstí se tak mísí děti s cizinci a bezdomovci.

Hloučky kouřících cizinců! Imigrační centrum na Praze 6 prý děsí místní. A v blízkosti je základní škola
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Ilegální tábor zvaný "džungle" opouštějí jeho obyvatelé (ilustrační foto pořízené ve francouzském Calais).
reklama

Imigrační centrum, které denně obslouží až 750 cizinců, zde přitom zřídilo ministerstvo vnitra. To si za vybranou lokalitou stojí. „Lokalita na Praze 6 odpovídá spádové oblasti daného pracoviště. Hledány tak byly vhodné nemovitosti z vlastních zdrojů a následně poptávány komerční prostory na realitním trhu na území několika městských částí,“ uvádí mluvčí ministerstva vnitra Klára Pěknicová. Výsledná volba byla podle ní vyhodnocena a schválena Vládní dislokační komisí. 

Obyvatelka Dědiny Tereza Hofmanová však poukazuje na strach. „Nikdy nemůžete vědět, co tu je za lidi. Je to naprosto nevhodné místo nejen kvůli tomu, že je uprostřed sídliště, ale navíc je to jedno z mála míst, kde jsme se setkávali s dalšími maminkami. Nyní tu postávají hloučky kouřících cizinců všude okolo,“ uvedla. Dokonce přemýšlí i nad tím, že by příští školní rok dala dítě do jiné školy. 

Samozřejmě, že na bezpečnost klade důraz i Mojmír Dunděra, ředitel tamní základní školy. Vadí mu, že centrum je umístěno uprostřed obytné zóny. 

Stěžuje si však i mluvčí Prahy 6 Martin Churavý. A to kvůli nedostatečné komunikaci ze strany ministerstva. „O umístění pracoviště odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra jsme byli informováni až pozvánkou na jeho slavnostní otevření. Byli jsme tak de facto postaveni před hotovou věc,“ podotkl Churavý. V současné době pak podle Blesku.cz s problémem nemůže městská část nic udělat. 

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

17:38 Pořád tu bude někdo udávat a buzerovat. Rudí Piráti a to jejich béčko z TOP 09... Xaver s prezidentem Klausem rozjeli show

Prezidentu Václavu Klausovi se nechce věřit, že máme tak hloupou politickou elitu, že by byla ochotn…