Imunitní výbor skončil s výslechem Škárky

12. 7. 2011 10:38

Sněmovní mandátový a imunitní výbor si vyslechl poslance Jaroslava Škárku, kterého chce policie stíhat za přijetí úplatku. Škárka při odchodu z výboru znovu řekl, že je nevinný. Uvedl, že členové výboru mu kladli otázky, na které se snažil odpovědět. Jednání bylo přerušeno. Informuje server Novinky.cz.

Imunitní výbor skončil s výslechem Škárky

Sněmovní imunitní výbor zatím nezaujal žádné stanovisko k vydání poslance Jaroslava Škárky nebo neformálního lídra VV Víta Bárty k trestnímu stíhání. Výbor si oba poslance na úterý pozval, dostavil se jenom Škárka. Bárta se omluvil kvůli nepřítomnosti svého advokáta.

Více: peníze za mlčení ve VV

Policie chce Bártu stíhat kvůli tomu, že se údajně snažil uplatit své tehdejší spolustraníky Škárku a poslankyni Kristýnu Kočí. Škárku chtějí policisté stíhat údajně kvůli tomu, že úplatek oznámil pozdě a část peněz utratil. Bárta od počátku tvrdí, že šlo o půjčky. Škárka zase zdůrazňuje, že si peníze nechat nechtěl.

Současná sněmovna zatím hlasovala o vydání svého člena k trestnímu stíhání jen jednou. Šlo o poslance zvoleného za VV Stanislava Humla. Policie Humla podezřívala ze zmanipulování posudku nehody, on tvrdil, že se ničeho nedopustil a poukazoval na údajně nestandardní postup policie. Mandátový a imunitní výbor nepřijal žádné usnesení. Koncem března pak sněmovna Humla vydat odmítla, ačkoli o to poslanec v projevu ve sněmovně - po předchozím váhání - sám požádal.

V minulém funkční období sněmovna souhlasila s vydáním svého člena ke stíhání celkem třikrát. V září 2007 poslanci vydali k trestnímu stíhání poslance KSČM Josefa Vondrušku pro podezření, že za minulého režimu jako vězeňský dozorce týral vězně. Letos v dubnu jej soud nepravomocně osvobodil.

Sněmovna vydala také poslance ODS Ondřeje Plašila, který podle policie řídil opilý. Později dostal pokutu a zákaz řízení. V listopadu 2009 byl imunity zbaven exposlanec ČSSD Petr Wolf, který je podezřelý z úvěrového podvodu, zkreslování údajů o stavu hospodaření a z porušování autorských práv. Soud s ním dosud neskončil.

Související:

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

19:39 Redaktor a kameraman ČT útočili na premiéra na výstavě, otrávení lidé jim nadávali. Svědectví, co se dělo po skončení kauzy Čapí hnízdo

Na výstavě Zahrada Čech, kam se premiér Babiš neohlášený zajal podívat minulý pátek, jej pronásledov…