Inspekce zkoumá Pospíšilův diář. Pomáhá tím podezřelému?

01.03.2011 10:27

Policejní inspekce šetří zakázku na sledování a kompromitaci ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila. Podle serveru iDnes.cz policisté požádali prý v rámci šetření i o Pospíšilův diář s přesným seznamem schůzek a „neohlášeně“ také vyslechli i ministrovu asistentku.

Inspekce zkoumá Pospíšilův diář. Pomáhá tím podezřelému?

"Od asistentky chtěli informace o pohybu ministra, především jeho elektronické diáře z obou funkčních období. Byla vyděšená," řekl pro server náměstek ministra Filip Melzer.

O informace z ministrova soukromí požádal Ladislav Veselý, koncipient advokátní kanceláře, kterou spoluvlastní bývalý ministr spravedlnosti Pavel Němec. Najal si na to soukromého detektiva. Ten řekl, že mu Veselý nabízel třicet tisíc korun za každý den sledování. Po zveřejnění se případu chopila policejní inspekce. Nyní zjišťuje, kde vzal Veselý detailní itinerář toho, kde se Pospíšil vyskytuje a jaké má zvyky.

Inspekce kromě zmapování ministrových diářů a schůzek vyslechla i všechny Pospíšilovy ochránce. A právě v tom je problém. Inspekce nasbírala ve spise totiž velké množství informací o Pospíšilovi, a to ho by se v případě obvinění mohli chopit Veselý nebo kdokoliv jiný. Měli by totiž ze zákona přístup do spisu a našli by tam tak mnohé informace, po nichž Veselý pátral.

"Ve spise jsou jména ministrových ochránců, telefonní čísla na ně i jejich výpovědi," uvedl v této souvislosti por iDnes.cz náměstek ministra Melzer.

Ministerstvo spravedlnosti podalo loni v listopadu trestní oznámení pro několik trestných činů. Veselý se mohl dopustit neoprávněného nakládání s osobními údaji či pronásledování,  jeho zdroj z policie ještě ohrožení utajované skutečnosti. Inspekce ho dosud nevypátrala.

Veselý patří k "rychlostudentům" plzeňských práv. Popírá, že chtěl nechat Pospíšila sledovat či získat jeho podrobný itinerář. Spíše stále dokola opakuje, že to byla jeho osobní msta Pospíšilovi za to, že se ho ještě jako děkan plzeňských práv nezastal.

Čtěte také:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…