Já byla na gymplu rok na stipendiu v Německu... Olga Richterová se obsáhle rozpovídala, co ji přivedlo k Pirátům

08.01.2022 7:52 | Zprávy

Dosavadní první místopředsedkyně Pirátské strany Olga Richterová promluvila o poměrech v české politice. Popsala mimo jiné, co podle ní ženy odrazuje od vstupu do politiky. Nezůstalo ale jen u toho. Prozradila, co jí začalo vadit na katolické církvi, co se naučila v USA a co zažila s ODS na Praze 10.

Já byla na gymplu rok na stipendiu v Německu... Olga Richterová se obsáhle rozpovídala, co ji přivedlo k Pirátům
Foto: Česká pirátská strana
Popisek: Olga Richterová

Piráty tento víkend čeká online sjezd. Dnešní předseda Ivan Bartoš má 4 protikandidáty. Nikdo ze stávajících místopředsedů nebude své funkce obhajovat. O pozice místopředsedů se hodlá utkat na 20 lidí, včetně exposlance Ondřeje Profanta, který vzhledem k Prague Pride v létě 2020 prohlásil, že Poslanecká sněmovna je „plná konzervativních bílých páprdů a velká část inklinuje k fašismu“.

Dosavadní první místopředsedkyně strany Olga Richterová před sjezdem promluvila nejen o fungování Pirátské strany. V rozhovoru pro Lidové noviny došlo i na její vztah ke křesťanství. Absolvovala katolické gymnázium, kde se o náboženstvích ledacos dozvěděla. V nádherném chrámu Sv. Ducha v Hradci také viděla, jak probíhá příprava mše.

„Ale postupně mi začalo být čím dál méně příjemné, že to tam všechno převážně ženy připraví, nachystají, zabezpečí, a pak přijde farář a náhle to klíčové, mše samotná, je výhradně v mužské režii. To mi přišlo, že není fér. Zdálo se mi, že takto to nemá fungovat, tak jsem se začala rozhlížet, jak to může být jinak. A nakonec jsme velká část rodiny začali chodit na křestní přípravu do Českobratrské církve evangelické,“ zmínila Richterová.

Něco málo prozradila také o svém životě.

„Já jsem ve čtvrté třídě odletěla z téhle vesnice na základku k tetě do Los Angeles, ve druháku na gymplu jsem pak byla na stipendium rok v Německu a pak, když jsem na konci gymnázia přestoupila do Prahy na rakouské gymnázium Österreichische Schule Prag, tak jsem tady bydlela u babičky a dědy. A přes různé zahraniční stáže jsem se pak rozhodla s rodinou v Praze usadit natrvalo,“ nechala nahlédnout do svého soukromí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jak věřit vašim slibům?

Slibujete dostupnější bydlení, konec korupce, ale co se změnilo za ty roky, co jste v politice? Dokonce jste byli dost dlouho součástí vlády. A když jsme u toho, šli byste do koalice se SPOLU a STAN znovu nebo ne? Protože jestli ne, tak kdo jiný vám zbývá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

13:14 Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

„To, co slyším, že se děje v Česku, mi připadá, jako bych četl Rudé právo z třiapadesátého roku. Jen…