Kdo mi radí? Sami policisté, kteří se na mne obrátí, tvrdí John

29.9.2010 8:20 odp.

Mezi odborníky, kteří radí ministrovi vnitra Radku Johnovi, patří kromě jiného také policisté, se kterými se seznámil coby reportér pořadu TV Nova Na vlastní oči. Jsou ale pouze neoficiální, ty oficiální vnitro tají. John prý ale naslouchá i jednotlivým policistům, kteří se na ministerstvo obrátí.

Kdo mi radí? Sami policisté, kteří se na mne obrátí, tvrdí John

Ministr vnitra při hledání svých poradců oslovil kontakty, které získal během svého působení v TV Nova. Jedná se především o policisty, jejichž jména ministr prozradit nechtěl. Jsou prý stále v činné službě a chtějí tak zůstat v anonymitě.

S poradci se seznámil na Nově

"Patnáct let jsem řídil pořad Na vlastní oči a mám řadu kontaktů mezi policisty. Někteří jsou zatím stále v činné službě, a jejich jména proto nebudu prozrazovat. Radí mi s podmínkou anonymity," uvedl John pro iDnes.cz.

Jeho pořad dosáhl prý kolikrát větších úspěchů než samotná policie. "Pořad byl v odhalování korupce úspěšnější než sama policie," chlubí se John.

Ministrovi radí zdarma, ostatní za 15 tisíc

Neoficiální poradci radí ministrovi zdarma. Kromě nich má John ještě tým oficiálních poradců, kteří se specializují na ekonomiku, personalistiku a finanční poradenství. Každému z nich vyplácí ministerstvo vnitra za poskytnuté poradenské služby 15 tisíc korun měsíčně. Jejich jména ale ministerstvo odmítá sdělit s tím, že prý tato povinnost ze zákona o svobodném přístupu k informacím nevyplývá.

Véčkaři na vnitru

Na vnitru působí také ekonomičtí náměstci. Prvním z nich je Světlana Kubíková přímo z ministerstva, Jiří Novák z policejního prezidia a Alois Sellner z generálního ředitelství hasičů. Kromě nich si ministr John dosadil na ministerstvo také řadu svých spolustraníků. Mezi nimi figuruje například Jiří Rusnok, Radim Vysloužil či Michal Babák, kteří zároveň Věci veřejné zastupují ve sněmovně. "V prvé řadě spoléhám na vlastní lidi," řekl John pro MF DNES.

Napiště Johnovi!

Rady ministr prý ale přijímá i od jednotlivých policistů, kteří se mohou na vnitro obrátit a podělit se o své zkušenosti či poskytnout nějakou radu. "Dostal jsem 500 mailů. Některé jsme opravdu využili," tvrdí Radek John.

Související:

John vytáhne lupu jako Sherlock Holmes a bude řešit vraždy, útočil Rath

Policisté mají srandu z Johna. Jezdí na ponících a mají tažné vlčáky

John chce rozpustit cizineckou policii

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kls

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

21:00 Premiér překvapuje čím dál víc, samé lži. I váš pan Vondra to uznal. Babiš se napil piva a vytáhl papír

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém mimořádném vydání pořadu Čau lidi vyjádřil mimo jiné k …