Když neprošly kvóty na přerozdělování uprchlíků, zkusíme to jinak! Nový plán Evropské komise

24.07.2018 15:51

Povinné kvóty na uprchlíky neprošly, ale podle informací ČTK se Evropská komise nevzdává. Když nepomohl politický tlak, ani výhružky spojené s drakonickými pokutami, Evropská komise se snaží každého migranta osladit finanční částkou, kterou dostane stát, pokud přijme migranta na své území. Má jít asi o 6 tisíc eur, v přepočtu asi 155 tisíc korun.

Když neprošly kvóty na přerozdělování uprchlíků, zkusíme to jinak! Nový plán Evropské komise
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie
reklama

Bič zjevně nepomohl, tak to teď Evropská komise zkouší s cukrem; místo pokut, jež měly platit země, které migranty nepřijmou, by měly země EU, které migranty přijmou, dostat dárek – 6 tisíc eur, tedy asi 155 tisíc korun. K tomu bude Evropská komise hradit 500 eur na přesun migranta do cílové země.

„Jsme připraveni podpořit členské státy – ale i třetí země – při lepší spolupráci na vyloďování těch, kdo jsou zachráněni na moři. Ale aby to okamžitě skutečně začalo fungovat, musíme být jednotní – nejen teď, ale také dlouhodobě,“ uvedl podle tiskové zprávy komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

Má tím být pomoženo především Itálii. Italský ministr vnitra Matteo Salvini znovu a znovu volá po tom, aby i ostatní členské státy EU převzaly část migračního břemene a aby přijaly na své území uprchlíky připlouvající do Itálie. Migranti, u nichž by bylo zjištěno, že nemají nárok na azyl, mají být co nejrychleji vráceni do zemí původu. Těch je v poslední době většina. Lidi, kteří budou mít nárok na azyl, si mají na základě dobrovolnosti rozdělit jednotlivé členské státy EU. Premiér Babiš však v minulosti ukázal, jak by taková „dobrovolnost" mohla vypadat, když odmítl přijmout byť jen jednoho ze 450 uprchlíků, o což žádala italská vláda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Totální vynadání novinářům. Kvůli Prymulovi: „Co to píšete? Vždyť to je jinak“

13:22 Totální vynadání novinářům. Kvůli Prymulovi: „Co to píšete? Vždyť to je jinak“

Včerejší titulky v několika médiích patřily epidemiologu Romanu Prymulovi kvůli jeho interview s Mar…