Když neprošly kvóty na přerozdělování uprchlíků, zkusíme to jinak! Nový plán Evropské komise

24.07.2018 15:51

Povinné kvóty na uprchlíky neprošly, ale podle informací ČTK se Evropská komise nevzdává. Když nepomohl politický tlak, ani výhružky spojené s drakonickými pokutami, Evropská komise se snaží každého migranta osladit finanční částkou, kterou dostane stát, pokud přijme migranta na své území. Má jít asi o 6 tisíc eur, v přepočtu asi 155 tisíc korun.

Když neprošly kvóty na přerozdělování uprchlíků, zkusíme to jinak! Nový plán Evropské komise
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Evropské unie

Bič zjevně nepomohl, tak to teď Evropská komise zkouší s cukrem; místo pokut, jež měly platit země, které migranty nepřijmou, by měly země EU, které migranty přijmou, dostat dárek – 6 tisíc eur, tedy asi 155 tisíc korun. K tomu bude Evropská komise hradit 500 eur na přesun migranta do cílové země.

„Jsme připraveni podpořit členské státy – ale i třetí země – při lepší spolupráci na vyloďování těch, kdo jsou zachráněni na moři. Ale aby to okamžitě skutečně začalo fungovat, musíme být jednotní – nejen teď, ale také dlouhodobě,“ uvedl podle tiskové zprávy komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos.

Má tím být pomoženo především Itálii. Italský ministr vnitra Matteo Salvini znovu a znovu volá po tom, aby i ostatní členské státy EU převzaly část migračního břemene a aby přijaly na své území uprchlíky připlouvající do Itálie. Migranti, u nichž by bylo zjištěno, že nemají nárok na azyl, mají být co nejrychleji vráceni do zemí původu. Těch je v poslední době většina. Lidi, kteří budou mít nárok na azyl, si mají na základě dobrovolnosti rozdělit jednotlivé členské státy EU. Premiér Babiš však v minulosti ukázal, jak by taková „dobrovolnost" mohla vypadat, když odmítl přijmout byť jen jednoho ze 450 uprchlíků, o což žádala italská vláda.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…