Klus promluvil: Voliči Zemana a Babiše...nesmíme je nenávidět. A řekl, co má před očima

04.06.2019 15:00

V magazínu Reportér se o svém vztahu k politice rozhovořil zpěvák Tomáš Klus. Andrej Babiš podle něj neohrožuje jen demokracii, ale plundruje půdu i přírodu. Prý má před očima Orbánovo Maďarsko. Klusovu píseň o „věčných brblačích“ prý přijali za svou ti, o kterých byla, dokonce i komunisté. Ale říká, že do politiky nechce.

Klus promluvil: Voliči Zemana a Babiše...nesmíme je nenávidět. A řekl, co má před očima
Foto: hns
Popisek: Tomáš Klus
reklama

V interview samozřejmě došlo na vztah Kluse k Andreji Babišovi. Prý je pro něj velice poučný, protože se setkává s mnoha lidmi, kteří mají názor stejný či podobný. „V mých očích je to lhář a manipulátor, který představuje velké nebezpečí pro demokracii; plundrováním půdy a přírody vlastně i pro budoucí život v naší zemi,“ říká o premiérovi. Lidé jako Babiš či Miloš Zeman nectí etiku ve veřejném životě. Podle Kluse by se o tomto tématu mělo více mluvit, o tom, co už si nenechat líbit. Nicméně by prý nechtěl zaměňovat činy jednotlivců s jejich voliči. „Pokud bychom se nechali ovládnout nenávistí a zlobou vůči voličům takových politiků, s nimiž nesouhlasíme, bylo by to podle mě to nejhorší, co by se nám mohlo stát,“ říká zpěvák a dodává, že by to mohlo vést ke strašným koncům.

Anketa

Přejete úspěch hnutí Milion chvilek pro demokracii?

9%
91%
hlasovalo: 33427 lidí

Šéfredaktor Reportéra Robert Čásenský se pak zeptal na píseň „Za co, pane Bože, za co“, která se v Čechách stala legendou. Klus prohlásil, že tu přijali za svou i lidé, o kterých byla. „Je to písnička o věčných brblačích, kteří sice nadávají u televize nebo v hospodě, ale nejsou ochotni nic udělat, aby se něco zlepšilo,“ vysvětlil Klus a dodal, že úplný bizár bylo video, které mu někdo zaslal, že písničku si pouštěli komunisté. „Ta píseň se minula účinkem,“ řekl zpěvák s tím, že mu pár let trvalo, než se smířil s tím, že píseň za to nemůže. Přiznává, že určitý díl viny má možná sám. Píseň prý složil, když byl velmi naštvaný: „Vyplivnul jsem ji za jednu odpoledne a jednu krabičku marlborek.“ A pokud píseň dopomohla ke zvolení někoho, kdo naštvaným slíbil, že to za ně vyřeší, udělá, ošéfuje, hlavně, když mu do toho nebudou mluvit, tak toho lituje.

Fotogalerie: - V „kotli"

Na Václavském náměstí se protestovalo proti minist...
Dívka s vlajkou Evropské unie
Hra o trůny už skončila. Skončíš taky Babiši?
Zapálení demonstranti využili kvůli výhledu co se ...
Na Václaváku bylo plno přesně, jak aktivisté slibo...
Přišli i mladí

Babiš se prý zhlédl v Orbánově Maďarsku a chtěl by mít vliv úplně na všechno. Na Milionu chvilek pro demokracii se mu líbí, že jdou ke kořenu věci, za vítězem voleb a premiérem, a pokládají jasné otázky, na které ale premiér neodpovídá. Lidé na náměstích jsou podle něj součást demokracie, nelze prý jen jednou za čtyři roky hodit hlas a dál se o věci nestarat.

Klus také dostal otázku, zda přemýšlí nad tím, proč tolika lidem leží v žaludku. Říká, že ano. Spočívá to prý v nedostatku komunikace, spousta lidí si o něm dělá názory jen z toho, co o něm čtou ve článcích a na sociálních sítích. Tvrdí, že chápe, že může u někoho vzbuzovat nevoli svými názory nebo tím, že kritizuje politiky slibující snadné řešení. „Ty vzkazy jsou někdy drsné, a když někdo přeje smrt mně i celé naší rodině, nečte se to úplně dobře,“ říká, ale dodává, že když na ně reaguje, tak se dotyční omluví a vezmou je zpět.

Jako předposlední otázku zvolil Čásenský, co by Klus dělal, kdyby přišel o hlas. Prý by chtěl být spisovatelem. Čásenský se ještě zeptal, zda by neuvažoval o politickém angažmá. „Rozhodně ne, protože bych to neuměl. Myslím, že dovedu pojmenovat nějaký jev či náladu ve společnosti, ale politika je profese a musí se umět.“ Klus doplnil, že obdivuje všechny, kdo se místo nadávání pustí do místní politiky. „Já ale zůstanu u toho pojmenovávání a do politiky fušovat nezačnu,“ řekl na závěr.

Fotogalerie: - V předvečer velké demonstrace

Iniciativa Milion chvilek jako pořadatel zítřejší ...
David Ondráčka, šéf české pobočky nevládní organiz...
Iniciativa Milion chvilek jako pořadatel zítřejší ...
Hlavní organizátor demonstrací Mikuláš Minář
Iniciativa Milion chvilek jako pořadatel zítřejší ...
David Ondráčka, šéf české pobočky nevládní organiz...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…