Konec žertů! Bývalý poslanec Ivan Gabal navrhuje vyslat Rusku jasný vzkaz

18.03.2018 16:47

Bývalého poslance za KDU-ČSL Ivana Gabala pořádně rozčílilo nařčení Ruské federace, že smrtící nervový plyn, kterým byl ve Velké Británii otráven dvojitý agent Sergej Skripal, může pocházet z České republiky. Naše země by na toto nařčení měla pádně zareagovat. Gabal popsal jak.

Konec žertů! Bývalý poslanec Ivan Gabal navrhuje vyslat Rusku jasný vzkaz
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Ivan Gabal

Ruská federace odmítá, že by měla jakýkoli podíl na pokusu otrávit dvojitého agenta žijícího ve Velké Británii Sergeje Skripala a jeho dceru. Premiérka ostrovního království Theresa Mayová to však vidí jinak a tvrdí, že britští vyšetřovatelé celou záležitost pečlivě vyšetřují a mají v ruce důkazy, které ukazují, že v použití smrtelně nebezpečného nervového plynu na území Spojeného království sehrála Ruská federace svůj vliv.

Mezi oběma zeměmi nastala diplomatická přestřelka, Británie a Rusko si navzájem vypovídají diplomaty a množí se úvahy o tom, jak to tedy celé vlastně bylo. Rusko tvrdí, že smrtelně nebezpečný plyn může pocházet např. z České republiky nebo ze Slovenska. Toto nařčení rázně odmítli ministr zahraničí v demisi za hnutí ANO Martin Stropnický i ministryně obrany v demisi za hnutí ANO Karla Šlechtová.

Na sociální síti Twitter se k nim přidal i bývalý poslanec za KDU-ČSL Ivan Gabal. Podle něho by měla česká strana na ruské nařčení pádně odpovědět. Tady se prý dostáváme do situace, kdy je třeba přestat žertovat. Místo toho bychom měli trvat na tom, aby ruská strana podložila své nařčení důkazy. Český velvyslanec v Moskvě by měl být stažen domů k jednání, a pokud Rusko nepředloží pro své nařčení důkazy, 23 ruských diplomatů by si mělo, obrazně řečeno, sbalit fidlátka a vydat se k domovu.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skoro jsem umřel. Ale velký lockdown už ne.“ Překvapí vás, kdo tohle řekl

22:10 „Skoro jsem umřel. Ale velký lockdown už ne.“ Překvapí vás, kdo tohle řekl

Lídři Královéhradeckého kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se …